1

Jakaż niespodzianka czekała na dzieci i rodziców w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego 30 maja! W przedszkolnym holu zaparkował tego dnia kultowy włoski skuter, czyli Vespa! Każdy mógł ją dotknąć i każdy mógł sobie zrobić z nią zdjęcie – chętnych nie brakowało, bo to nie lada gratka!

Oprócz tego przy dźwiękach włoskich przebojów (w tym operowych) ubrani w barwy narodowe Włoch przedstawiciele grupy „Dzielne Zuchy” serwowali przychodzącym do przedszkola przekąski z pomidorków koktajlowych, mozarelli i listków bazylii znów podkreślając ten włoski zestaw kolorystyczny. Po śniadaniu (kanapkach z szynką parmeńską) wszystkie przedszkolaki zebrały się najpierw w holu, żeby posłuchać paru ciekawostek o Vespie z ust jej właściciela, pana Wojciecha Markiewicza, a następnie udały się do sali „Dzielnych Zuchów”, gdzie przywitał ich Pinocchio (pani Anna Kaziród). Opowiedział o ciekawym kształcie Włoch, zabytkach, symbolach i przodkach współczesnych Włochów, czyli Rzymianach (tu zaprezentowała się w stroju antycznym pani Danuta Sarota). Zaprosił do konkursów na budowanie Koloseum na czas i wykonanie tradycyjnej pizzy Margherity oraz do „przepłynięcia” z gondolierem kanałami Wenecji.

2

Przedszkolaki mogły też zobaczyć modelki na schodach hiszpańskich i uczestniczki karnawału w Wenecji, a także podziwiać taniec włoski, tarantellę, w strojach tradycyjnych i posłuchać (a nawet zobaczyć na żywo) nieśmiertelnego wykonania arii „O sole mio” w wykonaniu Placido Domingo, Jose Carrerasa i Luciano Pavarottiego. Na koniec każda grupa otrzymała w prezencie zestaw makaronów do wykonania naszyjników w barwach włoskich. Tego dnia przedszkolaki miały jeszcze okazję spróbować włoską wersję zupy pomidorowej (crema di pomodoro), spaghetti bolognese, a na deser wspaniałe tiramisu. Kuchnia włoska nierzadko gości na stołach przedszkola, ale tym razem była to jej wersja odświętna, o którą zadbała jak zawsze niezawodna intendentka, pani Sylwia Nocoń.

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

3

4

5

6

7

8

9

10

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze