waszeinterwencje

Olkuska młodzież domaga się skateparku, od kilku lat zapowiadanego przez władze miasta. Skaterzy interweniują w tej sprawie w naszej redakcji i u burmistrza. Koncepcja Parku Sportu Młodzieżowych przy ulicach Długiej i Głowackiego od roku nadal pozostaje tylko koncepcją.

– Od 7 lat jeżdżę ekstremalnie na rowerze. Przez ten czas brałem udział w kilkudziesięciu zawodach i objeździłem kawałek kraju. Wiem, jak ten sport rozwija sjams1ię w całej Polsce. Moim marzeniem jest to, aby w Olkuszu powstał skatepark. Na ostatnich zawodach w Olkuszu, Jam Session Silver Town, właśnie olkuskich rowerzystów było najwięcej, więc potrzebujemy tego typu obiektu. Wiem, że są plany na budowę ogromnego przedsięwzięcia na Pomorzanach. Niestety, te plany z tego co zauważyłem są odświeżane tylko w czasie wyborów, jako obietnica przedwyborcza. Z tego co wiem, również nieoficjalnie od tamtejszych mieszkańców, tereny te są pokopalniane i trudno będzie tam cokolwiek wybudować. Przydałoby się nam takie miejsce, ale wiemy również, że z zapałem naszych radnych taki ośrodek powstanie za kilkanaście lat – jeśli w ogóle powstanie. W Kluczach, Wolbromiu, Trzyciążu, Bukownie są skateparki, kompletnie nieużytkowane przez tamtejszych mieszkańców. Rok temu, jeśli nie dwa lata temu ostatnią informacją jaką słyszałem na temat olkuskiego skateparku jest to, iż na teren na Pomorzanach mają przyjechać geolodzy, aby stwierdzić, czy to miejsce nadaje się pod budowę. Czy badania dalej trwają? Miło by było usłyszeć na ten temat coś więcej – napisał do naszej redakcji czytelnik.

Młodzież wybrała się w tej sprawie do olkuskiego burmistrza. – Trudno dziwić się niecierpliwości młodych ludzi. Porozmawialiśmy o możliwościach wybudowania interesującego ich obiektu. To może być mniejszy skatepark, usytuowany na którymś z olkuskich osiedli. Taka inwestycja w mniejszej skali będzie mniej kosztować i przez to jest większa szansa na szybszą realizację. Mamy konsultantów wśród samych zainteresowanych i z nimi szukamy odpowiedniej lokalizacji skateparku. Mamy się spotkać, gdy będziemy projektować budżet na przyszły rok – zapowiada burmistrz Dariusz Rzepka.

Po uwagę brana jest na razie lokalizacja na boisku z mączki ceglanej na osiedlu Słowiki. Odkąd powstało tam nowe boisko, stary obiekt nie jest użytkowany. – Mieszkańcy się skarżą, że w upalne dni mączka ceglana pyli, więc można by wykorzystać ten teren. Mamy też inne koncepcje, być może skatepark powstanie na osiedlu Młodych. Ważne, aby teren należał do gminy, by nie ponosić kosztów jego wykupu czy dzierżawy. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ma zastanowić się nad mniejszym projektem  – deklaruje burmistrz.

Koncepcja Parku Sportów Młodzieżowych zakłada budowę skateparku, boisk: do piłki nożnej, siatkówki plażowej i wielofunkcyjnego, tory dla bmx-ów i rowerów górskich, tory dirtowe, trialowe i do wyścigów modeli samochodów RC. Na terenie pomiędzy ul. Długą i ul. Głowackiego zaplanowano też budowę trybun oraz parkingów. Obok sportowych atrakcji odwiedzający to miejsce mieliby możliwość obejrzenia starych maszyn górniczych oraz szybu górniczego „Feliks” z wieżą widokową. Przeszkodą w realizacji inwestycji są jej koszty. Szacunkowo to około 3 mln złotych. Wcześniej niezbędne są badania geologiczne, ponieważ to teren górniczy. W ubiegłym roku koszt badań oszacowano na około 90 tys. złotych. – Koncepcja Parku jest świetna, ale droga. Musimy pamiętać, że mamy kilka istniejących obiektów sportowych, które wymagają szybkich modernizacji, jak stadion na Czarnej Górze czy niektóre szkolne boiska – dodaje Dariusz Rzepka.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
malgosia
malgosia
9 lat temu

cegła i skakac nad nią wieksza zabawa niz jakis park co nie bd fajny …

Maciek Żyszczyński
Maciek Żyszczyński
9 lat temu

No też skaczę na rowerze i skatepark i skatepark też by mi się przydał .

Kutang Team!
Kutang Team!
10 lat temu

Mamy nadzieję, że skatepark zostanie w końcu wybudowany, przynajmniej w następnym roku. KUTANG TEAM!

Wiedzący
Wiedzący
10 lat temu

… a do kościóka nie laska pomodlić się za grzechy w każdej wolnej chwili, tylko zabawa i rozrywka na okrąglo, co wam się marzy, dzieciaki!!!???

mariuszek200
mariuszek200
10 lat temu

chyba miał być pawilon handlowy jakiś.

donpedro
donpedro
10 lat temu

Taaak byłem w Trzyciążu kilka lat temu – dziura zabita dechami – byłem dzisiaj na święcie ziemniaka (cokolwiek to ma znaczyć) ale – mają chodniki, boisko, skate park, jakby inny świat – Trzyciąż wyprzedził Olkusz???