Bukowno

25 par małżeńskich, które od kilkudziesięciu lat są ze sobą na dobre i na złe, świętowało niedawno w Bukownie żelazne, diamentowe oraz złote gody.

Przez te wszystkie spędzone razem lata przetrwali niejedno – dzielili radości i smutki, a także wspólnie rozwiązywali problemy dnia codziennego. Bez wątpienia są najlepszym wzorem dla młodszych stażem małżeństw. 

Żelazne Gody świętowały trzy pary: Wiesława i Stanisław Buczyńscy, Julianna i Kazimierz Probierzowie oraz Stefania i Zygmunt Ślusarczykowie.

Jadwiga i Antoni Boreccy, Stanisława i Stanisław Skubisowie, Halina i Zdzisław Sowowie, Alina i Tadeusz Łaskawcowie – to z kolei pary małżeńskie, które sakramentalne „tak” powiedziały sobie 60 lat temu i w tym roku obchodzą swoje Diamentowe Gody.

Jubilatom świętującym Złote Gody, czyli 50-lecie pożycia małżeńskiego „Medale Róży” nadawane przez Prezydenta RP wręczył burmistrz Bukowna Mirosław Gajdziszewski. Do tego grona należą: Mirosława i Ryszard Durdowie, Helena i Józef Dziedzicowie, Krystyna i Franciszek Gilowie, Weronika i Stanisław Hazowie, Jadwiga i Andrzej Kondkowie, Janina i Stanisław Kosnowie, Bernarda i Jan Kuchnowie, Kazimiera i Jan Moskwowie, Helena i Edward Nawarowie, Maria i Zbigniew Nowakowie, Urszula i Kazimierz Piątkowie, Wanda i Eugeniusz Serwatkowie, Maria i Janusz Skawińscy, Janina i Stanisław Skorusowie, Małgorzata i Stanisław Szewczykowie, Bogusława i Zdzisław Szotkowie, Maria i Leszek Wilkowie oraz Janina i Antoni Zawadowie.

„W gronie tak zacnych Jubilatów znalazła się wieloletnia kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Bukownie, moja poprzedniczka Pani Bogusława Szotek, od której wiele się nauczyłam. Pani Bogusława przez wiele lat, między innymi udzielała ślubów mieszkańcom Bukowna, była również współorganizatorem takich uroczystości jak dzisiejsza. Dziś wraz ze swym małżonkiem staje z drugiej strony, przyjmując gratulacje za długoletnie pożycie małżeńskie. Z tak miłej okazji, jeszcze raz składam wszystkim Państwu, Drodzy Jubilaci gratulacje za dotychczasowe przeżycie tak pięknej, wspólnej drogi życia. Za ofiarną miłość, przykład życia, cierpienia, łzy radości, noce nieprzespane, słowa otuchy, za każdy siwy włosy na skroni. Życzę pogodnej przyszłości i jeszcze wielu Jubileuszy” – mówiła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Bukownie Renata Piekoszewska.

Pary, które będą obchodzić jubileusze 70, 65, 60 lub 50-lecia pożycia małżeńskiego w przyszłym roku, mogą zgłaszać się do Urzędu Stanu Cywilnego w Bukownie do dnia 10 grudnia 2022 r.

fot. CHERRY SOFTWARE MIGAWKA Jan Wiśniewski

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze