slowik luty2016

Zima w przypadku klubów piłkarskich bywa bardzo pracowita. Potwierdzają to trenerzy i zawodnicy olkuskiego Słowika, którzy początek roku mogą uznać za wyjątkowo udany. Gdzie nie pojadą i gdzie nie zagrają, tam sukces goni sukces. Sami również angażują się w organizację równych inicjatyw.

Młodzi piłkarze OKS-u nie próżnowali nawet w czasie ferii zimowych. Gdy grupa 50 chłopców brała udział w sportowym zimowisku, inni reprezentowali klub w turniejach. Jako pierwsi zachwycili Trampkarze, którzy podczas zmagań w Kazimierzy Wielkiej dali się złamać dopiero w wielkim finale, przegrywając minimalnie 0:1 z Termalicą Nieciecza. Wcześniej ograli m.in. miejscową Spartę, Proszowiankę i Krakusa Nowa Huta.

Jeszcze lepiej od swoich starszych kolegów wypadli chłopcy z rocznika 2009. 7-latków do triumfu w Skale poprowadzili najskuteczniejszy w imprezie Kuba Gumółka, a także nieomylny w bramce Kuba Lato. Słowik zremisował tylko raz, na samym początku 0:0 ze Słomniczanką. Później już do końca wygrywał wszystko – w meczu o złoto 3:1 z miejscową Skalanką.

Niewiele do udziału w turniejowym finale zabrakło 10-latkom OKS-u. W Chełmku lepsi od „Słowików” okazali się jedynie gospodarze, a że był to mecz o wejście do najlepszej dwójki, olkuszanom pozostało powalczyć o najniższy stopień podium. Wygrali 2:0 z Górnikiem Libiąż i mogli cieszyć się z brązowych krążków.

Medale z najcenniejszego kruszcu zdobyli natomiast Juniorzy Młodsi, wygrywając w Halowych Mistrzostwach Podokręgu Olkusz w swojej kategorii wiekowej.

W miniony weekend Słowik był też gospodarzem turnieju dla rocznika 2004 pn. Max-Trans Cup. W hali MOSiR-u triumfowała MKS Trzebinia-Siersza, za nią uplasował się Gol Bieruń, a miejsce trzecie przypadło Fablokowi Chrzanów. OKS znalazł się tuż za podium. 13 marca kolejne wielkie emocje. Tym razem do Olkusza zjadą drużyny z Warszawy, Wrocławia i całego Śląska w ramach Turnieju Charytatywnego „Słowik Pomaga”. Na boisku wystąpią 8-latkowie, a organizatorzy obok licytacji cennych fantów przygotowali moc dodatkowych atrakcji (pokazy taneczne, animacje i konkursy). Całość kwoty zebranej podczas imprezy zostanie przekazana na rzecz leczenia 15-letniego Krzysztofa Cieśli z Olkusza, podopiecznego Dolnośląskiej Fundacji Ochrony Zdrowia.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze