paragraf odcisk

Przez swoją nieuwagę i łatwowierność, 79-letnia olkuszanka straciła trzy tysiące złotych oraz złotą biżuterię. Okradli ją dwaj mężczyźni.

W ubiegłym tygodniu do mieszkania starszej kobiety zapukał nieznajomy, proponując seniorce odkupienie od niej anteny satelitarnej. Mężczyzna bez problemu wszedł do mieszkania, otrzymał nawet zaproszenie do kuchni. Po chwili pojawił się też drugi mężczyzna – seniorka również pozwoliła mu wejść.

Do kradzieży doszło w momencie, gdy jeden ze złodziei poprosił kobietę o szklankę wody. Ta nieświadoma czyhającego zagrożenia chciała spełnić prośbę swojego niespodziewanego gościa. Pod jej nieobecność jeden ze sprawców splądrował pozostałe pomieszczenia. Dopiero gdy obaj mężczyźni nagle wyszli, 79-latka zorientowała się, że została okradziona. Zginęły pieniądze oraz złota biżuteria.

To nie pierwszy w tym roku taki przypadek, kiedy czujność opuszcza seniorów i padają ofiarą coraz to bardziej pomysłowych złodziei.

– Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Oszuści posługują się różnymi metodami działań. Nie dajmy się oszukać! Uczulajmy w szczególności naszych rodziców i dziadków, bo to oni zazwyczaj padają ofiarą przestępców. Krótka chwila nieuwagi może nas kosztować utratę dorobku całego życia – mówi Katarzyna Matras, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Młody
Młody
8 lat temu

Nie wiedziałałem że Pan Piotr Kubiczek pracuje w policji …