pies

50 zł – tyle w przyszłym roku wyniesie roczna opłata od posiadania psa w Bukownie. Właściciele czworonogów zostaną zwolnieni z tego podatku, jeśli ich pupile będą zachipowane. Na ten cel można pozyskać dofinansowanie z budżetu miasta.

Władze miasta przypominają, że zgodnie z „Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Bukowno”, każdy właściciel psa musi go zarejestrować w Urzędzie Miejskim oraz wyposażyć w chip. Teraz posiadacze czworonogów mogą uniknąć podatku. –  W latach ubiegłych Rada Miejska ustalała opłatę od posiadania dopiero drugiego i każdego kolejnego psa. Od stycznia opłata dotyczyć będzie każdego psa. Jednocześnie Radni uznali, że posiadacze psów trwale oznakowanych elektronicznym systemem identyfikacji (chipem) nie będą musieli wnosić tej opłaty. W ramach realizowanego w Bukownie programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi mieszkańcy mają możliwość uzyskania dofinansowania do usługi elektronicznego oznakowania czworonoga. Poprzez taką promocję chipowania psów chcemy lepiej zapobiegać problemowi bezdomności zwierząt – przekonuje sekretarz miasta Bukowno Marcin Cockiewicz.

Elektroniczny chip z zakodowanym niepowtarzalnym numerem jest wielkości ziarenka ryżu, nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Jest on wprowadzany podskórnie na szyi lub między łopatkami i może działać nawet kilkadziesiąt lat. Urządzenie pozwala na szybkie ustalenie właściciela zwierzęcia – w chwili znalezienia psa można specjalnym czytnikiem odczytać numer i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie danych uzyskać informacje o właścicielu.

Zainteresowani takim rozwiązaniem mogą zgłaszać się do bukowieńskiego magistratu i wypełnić stosowny wniosek o dofinansowanie. Zwolnieni z opłaty za psa będą także właściciele hodowli zarejestrowanych w związkach kynologicznych.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Theon
Theon
7 lat temu

[quote name=”Olkuszanin 7″]A kiedy w Olkuszu zostanie wprowadzony podatek od posiadania psa ??? Niech właściciele psów zapłacą za to ,że ich psy paskudzą gdzie popadnie i są bezkarni.[/quote]
podatek od psów jest słabo ściągalny, koszty egzekucji tych paru zł równoważą jego wartość, a poza wszystkim to śmieszny anachronizm i tyle.
Od piętnowania właścicieli psów paskudzących gdzie popadnie jest policja, straż miejska, monitoring a przede wszystkim inni, normalni ludzie, którzy przestaną przechodzić obok chamów obojętnie

Olkuszanin 7
Olkuszanin 7
7 lat temu

A kiedy w Olkuszu zostanie wprowadzony podatek od posiadania psa ??? Niech właściciele psów zapłacą za to ,że ich psy paskudzą gdzie popadnie i są bezkarni.