Olkusz

Dokładnie dziesięć miesięcy temu, po interwencjach naszych Czytelników, pisaliśmy o zrujnowanym fragmencie chodnika na ul. Piłsudskiego (przed skrętem w ul. Broniewskiego) w Olkuszu. Niedawno ponowiliśmy pytania do Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu z ubiegłego roku – feralny trotuar jest właśnie modernizowany.

Wystające płytki, brak krawężnika czy trawa wyrastająca na piachu – tak przez długi czas prezentował się opisywany chodnik. Traktem zarządza Gmina Olkusz: gdy temat problematycznego chodnika poruszyliśmy na naszych łamach pod koniec czerwca ubiegłego roku, otrzymaliśmy wówczas zapewnienie z magistratu, że wizja w terenie (mająca na celu oszacowanie kosztów inwestycji i niezbędnego zakresu prac) już się odbyła. Kolejnym krokiem miał być wybór wykonawcy i przystąpienie do inwestycji. Tyle, że od tamtej pory minęło dziesięć miesięcy…

Mieszkańcy dzwoniący pod koniec marca w tej sprawie do naszej redakcji złościli się, że naprawa krótkiego odcinka przez prawie rok nie został wykonana. W ślad za pytaniami Czytelników, ponownie zwróciliśmy się zatem w tej kwestii do Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.     

„Samorządy mają wiele obowiązków, takich jak utrzymanie edukacji, realizowanie zadań z zakresu pomocy społecznej, a także kwestie budowy nowych obiektów, czy remontów istniejących dróg i chodników. Te obowiązki w praktyce zderzane są z ograniczonymi możliwościami finansowymi samorządów. Stąd naprawa chodnika przy ul. Piłsudskiego została przełożona na czas po zimie. Modernizacja właśnie trwa” – odpowiedział rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu Michał Latos.

Które jeszcze chodniki Waszym zdaniem wymagają pilnych remontów? Czekamy na Wasze komentarze! 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze