chlopaki_nie_marzna1

Przenikliwe zimno nie odstrasza ośmiolatków, którzy na orlikach rywalizują w Małej Lidze Małopolskiej. W sobotę Orbita Bukowno wysoko pokonała Przebój Wolbrom, ale nie wynik jest w tych meczach najważniejszy.

Mała Liga Małopolska to projekt Stowarzyszenia „Orbita” z Bukowna. – Nie bardzo mogliśmy trafić na rozgrywki związkowe, które odpowiadałyby najmniejszym dzieciom, które trenują w naszej Akademii Piłkarskiej – informuje prezes Orbity Jarosław Tomczyk – dlatego postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce. Przekonaliśmy sąsiadów z Olkusza, Chrzanowa, Libiąża, Wolbromia i Dąbrowy Górniczej i powołaliśmy swoją ligę dla ośmiolatków i młodszych. Gramy na orlikach każdy z każdym, a co więcej na zakończenie rundy jesiennej zorganizujemy 11 listopada turniej finałowy na hali MOSiR w Bukownie. Będziemy na nim mocno promować Województwo Małopolskie, które wsparło projekt naszej ligi, dzięki czemu na uczestników czeka sporo atrakcyjnych nagród.

Z powodu ostrego ataku jesieni, w trosce o zdrowie maluchów, kilka meczów przełożono, ale sobotni chłód nie wystraszył adeptów futbolu z Orbity i Przeboju Wolbrom, którzy na orliku w Bolesławiu stworzyli bardzo ciekawe widowisko. – Wygraliśmy wysoko – kontynuuje prezes Tochlopaki_nie_marzna3mczyk – ale to naprawdę najmniej istotne. Jak zobaczyłem chłopców z Przeboju w efektownych strojach i dresach, zmobilizowanych do walki to serce rosło. Wiemy, że to za naszą namową trener Tomasz Wójcicki wykonał kawał dobrej roboty, mocno powalczył o tą grupę w Przeboju i się udało. Nisko chylimy przed nim czoła. My trenujemy już rok, oni stawiają pierwsze kroki więc na boisku musi być różnica, bo inaczej źle świadczyłoby to o naszej pracy. Ważne jednak, że tworzy się kolejny ośrodek i kolejne dzieciaki biegają po świeżym powietrzu zamiast siedzieć przed komputerem. A poza tym jestem pewien, że na wiosnę w Wolbromiu poprzeczkę będziemy mieć postawioną dużo wyżej. Zresztą w pierwszej kolejce Górnik Libiąż cudem wygrał tam w ostatnich sekundach 2:1.

Mała Liga Małopolska dopiero się rozkręca, ale powinna przynieść jeszcze wiele emocji i radości maluchom i licznym na widowni bliskim. Faworytem numer jeden jest gość… spoza Małoposki, MUKP Dąbrowa Górnicza, ale rywale na pewno nie będą ułatwiać mu zadania. Runda jesienna zaplanowana jest do początku listopada, o ile rzecz jasna pogoda nie pokrzyżuje planów, wówczas zaległości odrabiane będą wiosną.

chlopaki_nie_marzna2Orbita Bukowno – Przebój Wolbrom 7:0 (3:0)
Bramki: Szatan 2, Mosur, Tomczyk, Kaleta, Kujawski i jedna samobójcza.
Orbita: Kołodziejczyk – Karlik, Pachulski, Nawara, Mosur, Tomczyk, Szatan oraz Kujawski, Krzystanek, Kaleta, Macek, Kąkol.
Przebój: Jarzmik – Gajowiec, Pijaj, Cebulski, Kopeć, Ziajka, Duch oraz Kotnis.

Pozostałe dotychczasowe wyniki:
Przebój Wolbrom – Górnik Libiąż 1:2
MUKP Dąbrowa Górnicza  – Orbita Bukowno 2:0

Tabela:
1. Orbita 2 3 7:2
2. MUKP Dąbrowa 1 3 2:0
3. Górnik Libiąż 1 3 2:1
4. Przebój 2 0 1:9
5. MOKSiR Chrzanów – – –
6. FA Olkusz – – –

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze