sport

Zakończyła się piłkarska jesień na małopolskich boiskach. Zawodnicy wszystkich ekip do wiosny będą mieli wolne od ligowej rywalizacji, co nie oznacza, że w szatniach tak od razu zgasną światła. Pozostaje jeszcze okres roztrenowania i zimowego „ładowania akumulatorów” do rundy rewanżowej. Zapraszamy na ostatnie w tym roku podsumowanie piłkarskiego weekendu.

IV liga

Spójnia Osiek – Michałowianka Michałowice 2:6 (0:3)
Nie tak wyobrażali sobie gracze Spójni zakończenie pierwszej części sezonu. Co prawda więcej szans na zwycięstwo dawano beniaminkowi z Michałowic, jednak raczej nikt nie przypuszczał, że zespół Piotra Kasprzyka przegra w tak wysokich rozmiarach. Wynik szokuje tym bardziej, że na samym początku to gospodarze mogli, a właściwie powinni prowadzić, bowiem sytuacje Żmudki i Wiśniewskiego należy zaliczyć do tych wyśmienitych. Wdowik zmarnował także karnego. Zamiast gola dla Spójni, mieliśmy trafienie Giermka, który poszedł za ciosem i jeszcze przed przerwą skompletował hattricka! Nie minęło 10 minut drugiej połowy, a po dwóch bramkach Tutaja i golu Kozaka, goście prowadzili już 6:0! Twarz miejscowych uratował Lizończyk. Rezultat ustalił Wdowik, który tym razem wykorzystał już „jedenastkę”.

Jesień osieczanie zakończyli na 12. miejscu. Liderem tabeli są Wiślanie Jaśkowice, którzy mają tyle samo punktów (32) co drugi Orzeł Piaski Wielkie.

Klasa Okręgowa

W zaległym meczu 8. kolejki krakowskiej klasy okręgowej gr. I Orzeł Iwanowice pokonał u siebie 1:0 Sokoła Kocmyrzów. Tym sposobem iwanowiczanie przeskoczyli w tabeli Antrans Leśnika Gorenice. Zespół Marka Harwasa będący najlepszą ekipą z drużyn PPN Olkusz w rundzie jesiennej, zajmuje w tabeli 4. miejsce, mając dwa punkty straty właśnie do Orła i Sokoła oraz dziewięć do liderujących Węgrzc.

Puchar Polski

Pogoń Miechów – Przebój Wolbrom 2:1 (0:0)
Od Święta Niepodległości znamy zdobywcę Pucharu Polski 2015 w podokręgu Olkusz. Okazały puchar oraz awans do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim wywalczyła Pogoń Miechów, która słabszą jesień w rozgrywkach klasy okręgowej, odbiła sobie w pucharowej drabince kosztem Przeboju. Wolbromianie na finiszu jesieni zmagają się z wieloma urazami, więc w Miechowie pojawili się w eksperymentalnym składzie. Mimo to właśnie gracze prowadzeni przez Michała Kordaszewskiego objęli prowadzenie, kiedy to w 55. min na listę strzelców wpisał się Słowiński.
Radość gości nie trwała długo. Osiem minut później wyrównał bowiem Byrski, a po kolejnych kilku minutach i golu Radziszewskiego wynik promował już miechowian.

A-klasa

W sobotę i w niedzielę doszło do ostatnich jesiennych starć również w olkuskiej Klasie A. W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu decydującym o drugim miejscu w tabeli na półmetku sezonu, Wielmożanka nie dała szans przed własną widownią Centurii Chechło. Wynik 7:1 mówi sam za siebie. Trzy bramki zdobył Gądek, po dwie dołozyli też Przybek z Bąkiem. Gola na otarcie łez dla gości zaliczył Bębnowski. Mimo kiepskiej postawy na finiszu jesieni, Centuria i tak może być zadowolona ze swoich dotychczasowych występów. Zimę spędzi na najniższym stopniu podium. Graczom z Wielmoży i Chechła daleko jednak do lidera z Bukowna. Podopieczni Bogdana Przygodzkiego kosztem Piliczanki II wygrali czternasty mecz w rozgrywkach i mają już 12 punktów przewagi nad kolejnymi zespołami. Radosne zakończenie piłkarskiego roku 2015 zapewnili bukowianom Sioła, Szatan i Czopek. MGHKS jedną nogą jest już w „okręgówce”. Udaną jesień mają za sobą również piłkarze Unii Jaroszowiec. 4. miejsce przypieczętowali zwycięstwem 2:1 nad Olimpią Łobzów. Decydującego o triumfie gola, w końcówce spotkania zdobył Tomsia. W identycznych rozmiarach co Unia, wygrywali także gospodarze meczów w Wielmoży i Bydlinie. Prądnik Sułoszowa pokonał Promień Przeginię, a Legion ograł Sokoła Gołaczewy. Ważne trzy punkty za zwycięstwo 3:2 w Zarzeczu zainkasowała też Laskowianka. Zdecydowanie mniej problemów z rywalem miał za to Strażak Przybysławice. Drużyna Dawida Karpińskiego pewnie 7:1 wygrała w Czaplach, co przy remisie 1:1 Ospelu Wierbka z Przebojem II Wolbrom zapewniło beniaminkowi 6. pozycję w tabeli po rundzie jesiennej.

11 listopada rozegrano też 14. kolejkę. W najciekawszym meczu Bolesław Bukowno wygrał 2:1 na boisku Wielmożanki i tym samym powiększył swoją przewagę nad sąsiadem w ligowym zestawieniu.

Futbol młodzieżowy:

Końca dobiegły również rozgrywki prowadzone przez PPN Olkusz w grupach młodzieżowych. I tak: rywalizację w roczniku Juniora Starszego wygrała Energia Kozłów, natomiast wśród Juniorów Młodszych triumfowała Spójnia Osiek. U Trampkarzy najlepsi okazali się zawodnicy WAP-u Wolbrom, a u Młodzików OKS Słowik Olkusz.

Nasze drużyny reprezentowały powiat także w rozgrywkach krakowskich. W II lidze Juniorów Starszych Przebój Wolbrom wyprzedził w tabeli KS Olkusz i to wolbromianie zagrają wiosną w I lidze. Trampkarze Słowika utrzymali się na zapleczu Małopolskiej Ligi Trampkarzy, a na tym samym szczeblu po wygranych w swoich rocznikach, także wiosną zameldują się Młodzicy oraz Orlicy OKS-u.