Jeśli jesteś właścicielem Fiata Cinquecento, uwielbiasz swój samochód i nie wyobrażasz sobie zamienić go na żaden inny, to koniecznie musisz przyjechać nim na Zlot Miłośników Fiata Cinquecento, który rozpocznie się w najbliższą niedzielę 16. stycznia o godzinie 13. na parkingu Centrum Handlowego Echo. Swój udział zapowiedzieli miłośnicy tego auta z Małopolski i Śląska. 

Przynajmniej do godziny 15. wszyscy fani i właściciele Cinquecento będą mogli spotkać się i wymienić doświadczenia związane z tym modelem Fiata. Organizatorzy planują również sesję fotograficzną, która trafi na ogólnopolskie forum Fiata Cinquecento. Ponadto uczestnicy zlotu będą mogli dołączyć do planowanej na ulicach miasta parady. – Odbędzie się również konkurs na najlepiej grające auto. Serdecznie zapraszam wszystkich wielbicieli tego samochodu, a ze swojej strony mogę obiecać bardzo miłą atmosferę – mówi Michał Szlachta, właściciel Cinquecento i inspirator zlotu w Olkuszu.  

Fiat Cinquecento, którego nazwa po włosku oznacza pięćset, był produkowany w Tychach w latach 1991-1998. Miał on zastąpić legendarnego Malucha, czyli Fiata 126p. Ponieważ produkcja została przed 12 laty zakończona, samochód można kupić tylko na rynku wtórnym. W 1997 roku był najczęściej kupowanym autem w Polsce. W tym samym roku z taśmy zjechał milionowy egzemplarz Cinquecento. Model zyskał sympatię kierowców, dla których małe,ułatwiające parkowanie gabaryty, niski poziom spalania, niska cena i to „coś” są mocnymi stronami tego auta. Najbardziej zapaleni fani „pięćsetki” poprawiają estetykę i funkcjonalność tego samochodu. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak to robią i zobaczyć, jaki efekt można uzyskać, powinieneś wybrać się w niedzielę na olkuski Zlot Miłośników Fiata Cinquecento.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
CC93
CC93
12 lat temu

Ta piosenka to klasyk hehe .
Fajnie że takie coś będzie w Olkuszu zorganizowane ; )
Oby pogoda dopisała ; )

mekro
mekro
12 lat temu