1

Wyjątkowo nie podczas święta naszego miasta, lecz w niedzielę 22 maja, odbyły się tegoroczne Mistrzostwa Olkusza w szachach dzieci i młodzieży. W sali Akademii Karpowa oraz Kawiarni Literackiej Miejskiego Domu Kultury do rywalizacji o tytuły i nagrody przystąpiło 38 zawodników w wieku od 3 i pół do 13 lat. Po kilkugodzinnych rozgrywkach puchary Mistrzów Olkusza z rąk prezesa UKS Czarny Koń Waldemara Czarnoty odebrali Mateusz Lis i Barbara Goraj.

Najmłodszych szachistów i ich rodziców powitał sędzia główny – arcymistrz Paweł Czarnota. Przypomniał też regulamin rozgrywek, po czym oficjalnie otworzył Mistrzostwa Olkusza 2016 i ruszyły szachowe zegary. Zawody odbyły się w systemie szwajcarskim. Rozegrano 7 rund po 10 minut dla każdego zawodnika. Około dwie i pół godziny później wszystko stało się jasne.

2

Przed ceremonią uhonorowania zwycięzców prezes UKS Czarny Koń Waldemar Czarnota podziękował zawodnikom, trenerom i rodzicom za zaangażowanie oraz sukcesy, które niedawno wzbogaciło pierwsze miejsce olkuskich szachistów w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Przy wtórze gromkich braw puchary z napisem Mistrz Olkusza 2016 wręczył Mateuszowi Lisowi i Barbarze Goraj.

3

Dyplomy i liczne wartościowe nagrody rzeczowe odebrali też zdobywcy kolejnych miejsc. Drugie miejsce wśród chłopców zajął Dominik Kurek, zaś tuż za nim uplasował się Jakub Ochowicz. Z kolei wśród dziewcząt drugie miejsce wywalczyła Ania Bąchór, natomiast miejsce trzecie zdobyła Alicja Pilch. Specjalną pulę nagród organizatorzy przeznaczyli dla rozpoczynających swą przygodę z szachami przedszkolaków. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze.

4

Wbrew wieloletniej tradycji zawody te nie mogły odbyć się podczas Dni Olkusza, a to z powodu zbiegu terminu święta miasta ze zgrupowaniem adeptów królewskiej gry. Mimo to zarówno liczba startujących, jak i garnące się do szachownic przedszkolaki dały tego dnia wiele satysfakcji działaczom oraz trenerom.

5

Mistrzostwa Olkusza w szachach dzieci i młodzieży 2016 zorganizowane zostały przez UKS Czarny Koń Olkusz przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu.

MOK Olkusz

6

7

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
jaturzadze
jaturzadze
7 lat temu

[quote name=”Mariola”]Czary Mary jakieś. Znikające komentarze o cudownym ozdrowieniu …… moderacja……[/quote]
Od redakcji: na tym portalu nie tolerujemy anonimowego donosicielstwa i oczerniania ludzi. Dlatego poprzedni Pani(a) komentarz został usunięty a niniejszy zmoderowany, Wpisy mieszczące się w powyższych kategoriach prosimy kierować do odpowiednich instytucji a na tym forum zamieszczać wpisy merytoryczne.

Mariola
Mariola
8 lat temu

Czary Mary jakieś. Znikające komentarze o cudownym ozdrowieniu …… moderacja……