zwiazek ktory laczy 1

Do 10 października pasażerowie miejskiej komunikacji mogą nadsyłać swoje uwagi dotyczące rozkładu jazdy w okresie Wszystkich Świętych. Wstępny plan jest już gotowy.

– Z uwagi na fakt, iż od tego roku część ulic w okresie Wszystkich Świętych w pobliżu olkuskiej nekropolii będzie jednokierunkowa, autobusy jadące od strony os. Młodych i centrum będą kursować w kierunku cmentarza wyłącznie drogą krajową 94 i zawracać na wysokości ul. Kruszcowej. Z racji tego, iż 1 listopad przypada w niedzielę, specjalne linie M Cmentarz i PS Cmentarz Expres będą kursować już w sobotę – mówi przewodniczący ZKG Łukasz Kmita.

 W sobotę, 31 października, w godz. 9.00 – 17.00 oraz w niedzielę 1 listopada w godz. 8.00 – 20.00 będą zawieszone linie M oraz PS. Władze Związku chcą uruchomić dodatkowe linie:

– M Cmentarz (z częstotliwością co 20 minut , w sobotę w godz. 9.00 -17.00 i w niedzielę w godz. 8.00 – 20.00) na trasie: os. Młodych Pętla – ul. Kochanowskiego – ul. Ks. Gajewskiego – ul. Biema – al. 1000-lecia – DK94 (wiadukt) – ul. Króla Kazimierza Wielkiego (Dworzec PKP, Skarbek) – ul. Kościuszki – DK 94 – Cmentarz

– PS Cmentarz EXPRESS (z częstotliwością co 60 minut, w sobotę w godz. 9.15 – 17.15 i w niedzielę w godz. 9.15 – 17.15) na trasie: ul. Orzeszkowej – ul. Jana Pawła II – ul. Legionów Polskich (Klub Przyjażń) – ul. Osiecka – al. 1000-lecia – DK 94 (wraz z obsługą przystanku Olkusz Słowiki) – Cmentarz

– SŁ Cmentarz (z częstotliwością co 60 minut , w sobotę w godz. 9.30 -16.30 i w niedzielę w godz. 9.30 – 18.30) na trasie: ul. Jasna – ul. Miła – ul. Kolberga – ul. Rataja – ul. Witosa – ul. Pakuska – ul. Króla Kazimierza Wielkiego – ul. Kościuszki – DK 94 – Cmentarz.

Niektóre kursy linii WK (Olkusz – Zadole Kosmolowskie) oraz Ż (Olkusz – Żurada) zostaną wydłużone do cmentarza.

Wnioski dotyczące rozkładu jazdy można zgłaszać drogą elektroniczną na adres: zkgkm@wp.pl lub telefonicznie (32/641 39 14) od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 15.00.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
daniello
daniello
8 lat temu

Najśmieszniejsze jest to jak siedzi sobie kobieta z listą i odhacza manewry wykonane przez kierowce np PS1 – i daje mu pozwolenie na prowadzenie busa, po czym wysiada a owy prostak i głupi bezmyślny kierowca tak prowadzi na co dzień ten mały autobusik że ludzie w środku wręcz obiją się o siebie jak bydło. Łamie przepisy zarówno dotyczące ruchu jak i po prostu zwyczajnej kultury jazdy. Kompletny brak rozsądku, rozpędzać busa do prędkości 50 km w godzinach szczytu na kazimierza wielkiego i dochowywać na odcinku 10 m? Sam jestem kierowcą i nigdy bym się tego nie odważył zrobić, ale co tam pozwalają mu na wszystko, musi ale to musi dojść do tragedii by coś się zmieniło.

pasazer466
pasazer466
8 lat temu

zwolnić kierowce 466 który jedzie m.in o 14:25. jest niemiły, chamski, gburowaty i pyskaty.

Józek
Józek
8 lat temu

Zwracanie się do mieszkańców o uwagi do rozkładu jazdy to czysta propaganda i brak kompetencji zarządu. Przecież z góry wiadomo że ilu ludzi tyle rozkładów jazdy. ZGK to nie partia polityczna , ktoś najwyraźniej pomylił stołki.

pawełek
pawełek
8 lat temu

dlaczego autobusy na osiedle młodych nie mają oznaczenia M tylko PS czy to znaczy
iż każdy przewożnik będzie nazywał linie w Olkuszu swoimi inicjałami Pan Sioła ?

Dlaczego do busów nie może wejść kobieta z wózkami , dlaczego takie pojazdy dopuszczone są do komunikacji.

Dlaczego w wielu miastach w Polsce bus przewozi ludzi w ilośći przewidzianych miejscami siedzącymi a na trasie Kraków – Olkusz jeżdzimy na przednich szybach lub na kolanach u kierowców.

pis
pis
8 lat temu

Aby były autobusy wielkości 'M” a nie „PS”

pavv
pavv
8 lat temu

Myślałem, że już polikwidowali tę durnowatą numerację pochodzącą jeszcze z czasów WPK Katowice.

pasażer
pasażer
8 lat temu

Lepiej by 466 z 14;25 dziesięć minut by opóźnili. Żeby dzieci jak za PRL-u musiały ze szkoły biegiem na autobus BAREJA BAREJA Z LO 1 LO 4 Z gim 3 KTO TO WIDZIAŁ WSTYD

pavv
pavv
8 lat temu

Dlaczego instytucja samorządowa ma maila na darmowej poczcie WP?