Olkusz, Bukowno

Pierwszy weekend czerwca upłynie pod znakiem Dni Olkusza oraz Dni Bukowna: w obydwu miastach na te okazje przygotowano wiele atrakcji. Jakie gwiazdy wystąpią w tym roku na miejskich scenach?

Jak zapowiada olkuski magistrat, tegoroczną edycję święta wszystkich Mieszkańców uświetnią swoimi występami IRA oraz Margaret. Uczestników imprezy czeka też występ pod nazwą Golden Hits of Michael Jackson Symfonicznie, który wykona Nick Sinckler wspólnie z Morningstar Orchestra. Jak zawsze, nie zabraknie również występów lokalnych artystów, a wspólne świętowanie rozpocznie się tradycyjnym korowodem ulicami Srebrnego Miasta. Młodsi i starsi będą bawić się ponadto w wesołym miasteczku, a całość zwieńczy pokaz laserów.

„Planowanie tak dużego Święta rozpoczynamy wiele miesięcy przed samym wydarzeniem. Jest to potrzebne, by odpowiednio wcześniej zagwarantować sobie udział największych gwiazd, przyciągających największą liczbę fanów. W tym roku wystąpią artyści najwyższego krajowego formatu, a także młode, lokalne i bardzo obiecujące talenty. Dziękuję sponsorom za bezcenne wsparcie tej imprezy, a wszystkich Mieszkańców oraz Gości Srebrnego Miasta zachęcam do fantastycznej zabawy” – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Co czeka natomiast gości Dni Bukowna?

3 czerwca na scenie pojawią się podhalańskie Baciary: „Trochę popu, rocka, biesiady, trochę disco polo, trochę muzyczki na góralską nutę z charakterystycznym góralskim dialektem. Ciekawe połączenia i właśnie to oryginalne podejście do muzyki tanecznej, to jeden z czynników, które sprawiły, że zespół «Baciary» osiągnął sukces” – opowiadają organizatorzy imprezy.

Sobotnie świętowanie zakończy natomiast występ Budki Suflera. Zgodnie z zapowiedziami, oprócz znanych przebojów nie zabraknie też piosenek pochodzących z najnowszej płyty zespołu pt. „Skaza”.

Niedzielny wieczór upłynie z kolei w towarzystwie Andre, znanego chyba najbardziej z hitu „Ale Ale Aleksandra”. Po tym występie na scenie zaprezentuje się ze swoimi przebojami (m. in. piosenką „Wyglądasz idealnie!”) Skolim, a wraz z nim wystąpi WonerS, znany m.in. z takich hitów jak „Milion Monet” czy „Tabaluga”.

„Z radością informujemy, że tradycyjny już pokaz pirotechniczny na zakończenie pierwszego dnia Dni Bukowna 2023 po raz kolejny przygotuje dla nas firma FAJERWERKI KORSARZ z Kęt. W ubiegłym roku zaprezentowany przez firmę spektakl pirotechniczny dostarczył Wszystkim wyjątkowych doznań. Na tegoroczne święto miasta KORSARZ zapowiada nowy, oryginalny program. Już nie możemy się doczekać!” – zapraszają organizatorzy.

Na uczestników dwudniowej imprezy czeka szereg różnorodnych atrakcji, jako że zaplanowano również XVII Ogólnopolski Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta Bukowno: bieg główny odbędzie się na dystansie 10 km, a dla początkujących przewidziano bieg rekreacyjny na dystansie 5 km. Miejsce będą także miały konkursy z nagrodami. Zapisów można już dokonywać na stronie: https://chronotex.pl/opis-zawodow/?id_zawodow=904

O szczegółach obydwu imprez będziemy na bieżąco informować na naszych łamach.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze