23 października 2012 roku rozpoczęliśmy w Szkole Podstawowej nr 4 w Olkuszu cykliczne zajęcia dla przedszkolaków w ramach projektu ,,Cztery pory roku w ,,Czwórce” dla przedszkolaków”. Pierwsze spotkanie przebiegało pod hasłem ,,Jesień”. Wzięło w nim udział  ponad 120 dzieci: pięcio- i sześciolatki z Przedszkola nr 7, Przedszkola Językowego oraz uczniowie klasy Ia  i Ib.

sp4 przedszkolaki2Punktualnie o godzinie 10.00  małych gości przywitała na sali gimnastycznej pani dyrektor Anna Knapik i życzyła miłego pobytu oraz udanej zabawy. Po powitaniu podzielono dzieci na dwie grupy. Pierwsza grupa udała się na jadalnię, gdzie uczestniczyła w zajęciach plastycznych. Drogą losowania przedszkolaki pracowały w 5-osobowych zespołach. Każdy zespół wykonywał jesienną wyklejankę na szarym papierze z suszonych liści, kwiatów traw. Można było również wykorzystać pastele. Druga grupa dzieci pozostała na sali gimnastycznej. Po wylosowaniu kolorowego znaczka i utworzeniu zespołów rozpoczęły się sportowe zmagania: było noszenie woreczka na głowie, toczenie piłeczki kijem hokejowym w slalomie oraz wyścigi z przeplotem przez szarfę. Oj, nie było łatwo, ale przedszkolaki stanęły na wysokości zadania i poradziły sobie wyśmienicie.

Zajęcia plastyczne i sportowe trwały po 40 minut. Po wykonaniu zadań nastąpiła zamiana grup tak, aby wszystkie dzieci uczestniczyły w przygotowanych zajęciach. Na końcu pani dyrektor podsumowała zmagania sportowe i artystyczne przedszkolaków, podziękowała za zaangażowanie w zajęciach oraz wręczyła paniom i ich podopiecznym pamiątkowe dyplomy oraz znaczki dla dzieci. Dzieci świetnie się bawiły. Już nie możemy się doczekać następnego spotkania . Do zobaczenia w grudniu!
 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze