Szkoła Podstawowa nr 4 im. Francesco Nullo otrzymała tytuł „Szkoły Uczącej Się”. W ubiegłym tygodniu odbył się panel koleżeński, podczas którego podsumowano trzyletni proces wdrażania systemu oceniania kształtującego i procedury SUS. Podczas spotkania w dyskusji udział wzięli dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice, uczniowie, goście z innych szkół oraz przedstawiciel władz oświatowych Andrzej Feliksik, a także przedstawiciele szkół w Godzieszach Wielkich, Będzinie i Czułowie, które dopiero będą się ubiegać o tytuł „Szkoły Uczącej Się”. Panel był okazją do wymiany doświadczeń, poznania uwag na temat pracy szkoły, a moderowała go Indira Lachowicz z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Dyrektor szkoły, Anna Knapik, dokonała krótkiej prezentacji multimedialnej osiągnięć szkoły.

 

Paneliści uczestniczyli w lekcjach, na których były stosowane elementy oceniania kształtującego. Uczniowie brali aktywny udział w prowadzonych zajęciach, prezentując praktyczne zastosowanie elementów OK – mówi Anna Knapik, dyrektorka placówki. Uczestnicy panelu mieli okazję porozmawiać z uczniami, którym program ma służyć, i dowiedzieć się, czy elementy OK (NaCoBeZu do sprawdzianów) pomagają im w osiąganiu lepszych wyników i ułatwiają uczenie się. Natomiast ich rodzice wymienili się spostrzeżeniami na temat tego, jak oceniają stosowanie przez nauczycieli elementy OK i jak szkoła postrzegana jest w środowisku lokalnym. Nauczyciele z SP nr 4 mówili o tym, w jaki sposób stosowanie elementów OK wpływa na efekty ich pracy i jak oceniają skuteczność prowadzonych działań promocyjnych.

– Rozmowy z rodzicami potwierdziły słuszność stosowanych metod. Są oni zadowoleni ze sposobu, w jaki ich dzieci są motywowane do nauki, do pokonywania trudności i do samokształcenia się. Wypowiadając się na temat współpracy ze szkołą, stwierdzili, że chcą i aktywnie uczestniczą w życiu szkoły, mają wpływ na jej funkcjonowanie. Wyrazili uznanie dla metod stosowanych w pracy z uczniami. Sprawiły one, że nauka przychodzi dzieciom łatwiej i sprawia więcej radości – uważa Anna Knapik.

Po zakończonych spotkaniach uczestnicy panelu wraz z prowadzącą panel podjęli jednogłośnie decyzję o przyznaniu szkole tytułu „Szkoły Uczącej Się”. Uroczyste wręczenie odznaki poprzedził występ artystyczny uczniów, nawiązujący do rozpoczynającej się właśnie zimy.

 

sp4 szkola uczaca sie3 1

 

sp4 szkola uczaca sie3 2

sp4 szkola uczaca sie3 3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze