Olkusz

Słupki będą stać do czasu usunięcia usterki – taką informację otrzymaliśmy z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie w sprawie dwóch pachołków rozstawionych na ul. 20 Straconych w Olkuszu. Termin wykonania robót upływa w połowie maja.

Niedawno pisaliśmy o dwóch słupkach rozstawionych przy krawężniku na ul. 20 Straconych w Olkuszu. Biorąc pod uwagę nasze wcześniejsze interwencje dotyczące tej drogi, przypuszczaliśmy, że powodem ich umieszczenia mogą być dudniące studzienki, o których pisaliśmy latem zeszłego roku. Okazuje się, że mieliśmy rację. Świadczy o tym odpowiedź, jaką otrzymaliśmy z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie na postawione przez nas pytania prasowe.

– Tablice kierujące U21 zostały ustawione na wniosek mieszkańca jednej z posesji i mają zapobiegać najeżdżaniu pojazdów na przedmiotowe studnie. W okresie zimowym doszło do wystąpienia usterek związanych z włazami kanalizacyjnymi w ciągu ul. 20 Straconych w Olkuszu. Kilka z nich zaczęło rezonować, emitując hałas oraz zaniżyło się w stosunku do niwelety nawierzchni. Najbardziej uciążliwe usterki powodujące hałas i drgania znajdują się przy prawej krawędzi na wysokości wyżej wymienionej posesji. Usterki zostały naprawione przez wykonawcę tj. firmę Tranzit Sp. z o.o, ale z powodu niedochowania reżimu technologicznego w panujących ujemnych temperaturach nastąpiło ponowne wystąpienie tej samej usterki – tłumaczy Agnieszka Ćwiertniewicz z ZDW w Krakowie.

A kiedy zostaną one usunięte? – W  dniu 22 kwietnia bieżącego roku został  przeprowadzony przegląd, w którym wskazano wszystkie usterki znajdujące się w zadaniu: „Modernizacja Drogi Wojewódzkiej nr 791 z zastosowaniem nawierzchni redukującej hałas w m. Olkusz, ul. 20 Straconych”. Wykonawca dostał termin usunięcia usterek do dnia 17.05.2021 roku – informuje przedstawicielka Zarządu Dróg Wojewódzkich.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze