pawel piasny

Na środowej sesji Rady Powiatu złożono wniosek o odwołanie starosty olkuskiego Pawła Piasnego podpisany przez 15 radnych. Dyskusja na ten temat odbędzie się na kolejnej sesji.

Radni podpisani pod wnioskiem wymienili pięć powodów swojej decyzji: brak należytej dbałości o sprawy powiatu, brak współpracy z większością gmin powiatu olkuskiego, prowadzenie polityki dezinformacyjnej względem Rady Powiatu, podejmowanie decyzji bez mandatu Zarządu Powiatu, opieszałość w sprawie rozwiązania problemu odpadów w Kluczach – Osadzie oraz lekceważenie wyroków w tej kwestii (wniosek wraz z uzasadnieniem na końcu tekstu).

Pod wnioskiem podpisali się (podajemy także nazwy komitetów, z których startowali radni): Krystyna Kowalewska (Wspólnota Samorządowa Powiatu Olkuskiego), Bogumił Sobczyk (PiS), Józef Stach (PiS), Michał Mrówka (PiS), Barbara Haberka (PiS), Krzysztof Dąbrowski (PiS), Paulina Polak (Wspólnota Samorządowa Powiatu Olkuskiego), Marta Dziura (Wspólnota Samorządowa Powiatu Olkuskiego), Rafał Solecki (Wspólnota Samorządowa Powiatu Olkuskiego), Piotr Gamrot (PiS), Paweł Rykała (PiS), Kamil Wołek (Kukiz’15), Grzegorz Nocoń (PiS), Jacek Piotr Osuch (PiS), Wanda Klimek (Wspólnota Samorządowa Powiatu Olkuskiego).

Starosta skomentował to tak: – Wiem, że niektórzy otworzą dzisiaj kilka butelek Dorato i będą wznosić toast, ale jaki sukces taki szampan. Powiem tak – coś, co się kluło od kilku miesięcy wreszcie stało się faktem. W pewien sposób to mnie cieszy, bo miałem być zawiedziony, a czuję trochę ulgę w tej sytuacji. Nie wiem tylko, czy wiecie, jak ten pałacowy przewrót teraz jest nazywany na mieście: gdy w powiecie dojdzie do przewrotu, to rządzić będzie – parafrazując słynny dramat – piękny i bestia, a patronem tego wszystkiego będzie błazen. Gratuluję umiejętności i dyplomacji. Życzę Wam, aby udało się tę procedurę przeprowadzić do samego końca. Fajnie, że doceniacie, że pierwszy starosta w historii powiatu olkuskiego powołany do Związku Powiatów Polskich, który przewodniczy zespołowi infrastruktury, terenów rolnych i ochrony środowiska właśnie ma być przez was odwołany – mówił starosta Paweł Piasny, zapowiadając, że dokładnie przygotuje się do dyskusji na kolejnej sesji.

Zgodnie z Ustawą o samorządzie powiatowym, głosowanie nad odwołaniem starosty (a tym samym całego zarządu powiatu) może odbyć się na kolejnej sesji po tej, na której zgłoszono wniosek o odwołanie (ale nie wcześniej niż po upływie miesiąca od dnia zgłoszenia wniosku). Wcześniej nad wnioskiem obradować będzie komisja rewizyjna. Głosowanie jest tajne. Odwołanie następuje większością co najmniej 3/5 ustawowego składu rady. W przypadku Rady Powiatu Olkuskiego to 14 radnych.

wniosek1

wniosek2

wniosek3

20
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
20 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
17 Autorzy komentarzy
PXTmyszorKluczmenOlkuszanin6zdzich77 Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
WieŚmaK
WieŚmaK

Prawda jest taka, że odwołują osobę, która się cieszy największym zaufaniem wyborców. O czym świadczy wynik wyborów. I liczba głosów, którą Pan Starosta uzyskał startując z własnego komitetu. Co więcej osoby, które się podpisały pod wnioskiem, a które startowały z list partyjnych, w sytuacji gdyby przyszło im startować z własnych list nie dostały by więcej niż paru głosów z rodziny. Są oni w radzie dzięki poparciu dla partii. Tym bardziej uważam że duże poparcie dla Pana Starosty nie jest przypadkowe. Dla PiS uważam to za stratę sporej liczby głosów, które mogli by dostać w nadchodzących wyborach, świadczą o tym nastroje… Czytaj więcej »

lulek
lulek

Na zadane pytanie w tytule artykułu odpowiedź jest jedna:
TAK,zostanie odwołany.
Bardziej ciekawym jest jak podzielony zostanie tort i kto będzie wisienką na nim?
Czy będą decydować kompetencje czy inne walory?
ps
1.prosiłbym o opublikowanie przez kandydatów na starostę wizji rozwoju powiatu,w szczególności gdzie i jak szybko zostaną wywiezione śmieci z Klucz-Osada
2.Jak się zmieni starosta,to kto jeszcze?
W jakim wydziale?
Prawnym? Bo wg odwołujących tu były niedociągnięcia
Administracyjnym? Bo wg w/w był powiat źle administrowany?
Promocji powiatu? Bo promowała ,w/w wnioskodawców, złe działania?
Nie uwierzę,że nie będzie innych osób do podziękowania 🙁
Przecież nowa miotła zamiata najlepiej? :-*

adku
adku

Słowa jakie wypowiedział Starosta Paweł Piasny: [i]”rządzić będzie […] słynny dramat – piękny i [b]bestia[/b], a patronem tego wszystkiego będzie [b]błazen[/b]”[/i][/i] niestety w pewnym sense charakteryzują Go jako człowieka.
Polityk odpowiedzialny, szanujący innych ludzi powinien ważyć słowa. Jenak Ten Pan znany jest z takiego właśnie języka. Starosta ze względu na szacunek do funkcji jaką pełni powinien w swoich wypowiedziach kulturę słowa stawiać jako priorytet. Osobiście jestem zawiedziony postawą Pana Starosty. Myślę, że dla dobra mieszkańców i swojego powinien honorowo sam podać się do dymisji – przed czerwcowym głosowaniem wniosku o jego odwołanie.

theon
theon

Pycha kroczy przed upadkiem. W tym przypadku do samego końca 🙂

tm.brngr
tm.brngr

[quote name=”adku”]Słowa jakie wypowiedział Starosta Paweł Piasny: [i]”rządzić będzie […] słynny dramat – piękny i [b]bestia[/b], a patronem tego wszystkiego będzie [b]błazen[/b]”[/i][/i] niestety w pewnym sense charakteryzują Go jako człowieka. Polityk odpowiedzialny, szanujący innych ludzi powinien ważyć słowa. Jenak Ten Pan znany jest z takiego właśnie języka. Starosta ze względu na szacunek do funkcji jaką pełni powinien w swoich wypowiedziach kulturę słowa stawiać jako priorytet. Osobiście jestem zawiedziony postawą Pana Starosty. Myślę, że dla dobra mieszkańców i swojego powinien honorowo sam podać się do dymisji – przed czerwcowym głosowaniem wniosku o jego odwołanie.[/quote] Nosił wilk razy kilka – poniosą i… Czytaj więcej »

lulek
lulek

[imgcomment image[/img]
[urlcomment image[/url]

[b]Tu wilk był dobry.[/b]
Nikt nie protestował

leser
leser

Po co do jasnej cholery my was wybieramy żebyście jak wam się wydaje robili politykę? Ile razy Lidia od „świecy”, Jacek od „kolei” i Agnieszka od „zdrowia szczęście pomyślności” spotkali się ze starostą, burmistrzami i wójtami żeby określić potrzeby powiatu i wspólnie powalczyć o finansowanie? NIGDY. Zaraz po wyborach jak durnie dajecie się podprowadzać błaznom politycznym i żrecie się w gmina (wyborcy-mieszkańcy )ma z tego gó*no. Jak włączę telewizor to Pani Ścigaj krytykuje wszystko w czambuł jak leci a teraz wybiera się do PE. Co, za małe apanaże w Sejmie. Co Pani zrobiła dla gminy, Co zrobił Pan Orkisz chowający… Czytaj więcej »

curyk1
curyk1

„Nie wiem tylko, czy wiecie, jak ten pałacowy przewrót teraz jest nazywany na mieście: gdy w powiecie dojdzie do przewrotu, to rządzić będzie – parafrazując słynny dramat – piękny i bestia, a patronem tego wszystkiego będzie błazen. Gratuluję umiejętności i dyplomacji. Życzę Wam, aby udało się tę procedurę przeprowadzić do samego końca. Fajnie, że doceniacie, że pierwszy starosta w historii powiatu olkuskiego powołany do Związku Powiatów Polskich, który przewodniczy zespołowi infrastruktury, terenów rolnych i ochrony środowiska właśnie ma być przez was odwołany”Pycha i arogancja tego Pana przerasta ogólnoludzkie granice. Mądrzejszy od papieża, wszystkich innych, sam dla siebie tworzy sobie prawo,… Czytaj więcej »

3V33
3V33

Nareszcie…..
Z tej okazji będę pić prawdziwego francuskiego szampana.
Koniec cyrku, chamstwa i obłudy…
Pakujemy się!

lulek
lulek

[quote name=”Starosta :”] [i]”rządzić będzie […] słynny dramat – piękny i [b]bestia[/b], a patronem tego wszystkiego będzie [b]błazen[/b]”[/i][/i].[/quote]
Jakieś typy na wyżej opisane stanowiska?
ps przez „typy” rozumiem propozycje! bez metafor

amin
amin

Tworząc koalicje , z pewnością zostały zawarte porozumienia pomiędzy głównymi graczami.Nie znamy tych ustaleń, by się wypowiadać w tej kwestii.Jeśli jeden z koalicjantów w porozumieniu dotychczasowym opozycyjnym ugrupowaniem zawiera sojusz by odwołać Starostę, to jest coś na rzeczy.Podobne zjawisko miało miejsce w radzie miasta.Czy tego oczekują mieszkańcy od swoich radnych?Przyglądałem się ostatniej sesji i argumenty za odwołaniem Starosty wydają się być mało czytelne, by nie powiedzieć ” miałkie”Znamy Starostę z niewyszukanego języka, ale urzędnika nie ocenia się po wypowiedziach, a skuteczności na rzecz mieszkańców..Słuchając ,iż jednym z argumentów jest brak wizji rozwoju powiatu przez Starostę, Starostę który swoim działaniami ograniczył… Czytaj więcej »

ekler
ekler

Hehehe największe zaufanie wyborców Pan Starosta zdobył przez rozdawanie za darmo drzewek i uli, oczywiście z publicznych pieniędzy. Już niedługo mieszkańcy dowiedzą się o prokuratorskich zarzutach dla tego Pana. Właśnie do pracy musiał ponownie przyjąć pewnego związkowca. Starosta przegrał sprawę w sądzie, musi oczywiście wypłacić stosowne odszkodowanie oczywiście z naszych wspólnych pieniędzy. A to dopiero początek…

Iza
Iza

Swoim wpisem starosta się kompletnie obnażył. I dobrze. Prawda jest taka, że za sprawę wysypiska w Kluczach starosta powinien być odwołany w poprzedniwj kadencji, Dziwię się tym, którzy na niego głosowali. Liczę, że zostanie odwołany.

Tomek.W
Tomek.W

Ciekawe jak odwołają kto będzie następcą?
Jacy są kandydaci?
Domyślam się jednej kandydatury, ale czy będzie chciał jeśli ma dobrą posadę.
Tylko czy nowy będzie lepszy?

zdzich77
zdzich77

PISlamiści mszczą się za odwołanie Kmity. Wcale się nie zdziwię jak go, na złość wszystkim, zrobią starostą.

Olkuszanin6
Olkuszanin6

Temu Panu już dawno powinno się podziękować za pracę na stanowisku Starosty i wyłączyć z polityki szeroko pojętej. A tak na marginesie jak to historia lubi się powtarzać: w 2013 roku w wyniku gierek politycznych, gdzie głównym rozgrywający był obecny (jeszcze) starosta Paweł odwołano wówczas pełniącego tą funkcję J. Kwaśniewskiego. Teraz Paweł poczuł „smak” podobnych gierek politycznych na swojej skórze. Jego 6 letnia kadencja na tym stanowisku wg. mojej opinii to jedno wielkie nieporozumienie, wstyd dla Powiatu, intrygi, waśnie, kłamstwa, arogancja, chamstwo, lekceważący stosunek do mieszkańców i swoich podwładnych, dziwne układy polityczno-biznesowe itp. Może ktoś lub coś „prześwietli” majątek Pawła… Czytaj więcej »

Kluczmen
Kluczmen

To odwołanie to za śmieci w Kluczach!!! W ten sposób mieszkańcy Klucz odwdzięczyli ci się za twoje „olewatorskie”, bezczelne i kłamliwe traktowanie ich. Za dawnych lat takie osoby wywożono na ta…kach. Jak już nie będziesz starostą to będziesz miał dużo czasu i może weźmiesz się za obiecane uprzątnięcie śmieci w Kluczach oczywiście na twój własny koszt.

myszor
myszor

Szanowni pracownicy Starostwa oraz innych podległych jednostek organizacyjnych. Właśnie nadchodzi jutrzenka wolności i swobód. Nie będziecie już świadkami stałej inwigilacji, zastraszania, wyzwisk, darcia ryła, terrorystycznego podejścia do człowieka. Główny mobber jakim niewątpliwie jest obecny Starosta razem z sekretarzem i kadrowæ będzie odpowiadał na zarzuty prokuratora. A ucho informatyczne może się już pakować, taki specjalista robotę znajdzie wszędzie.

PXT
PXT

[quote name=”lulek”][imgcomment image[/img]
[urlcomment image[/url]

[b]Tu wilk był dobry.[/b]
Nikt nie protestował[/quote]
Właściciel witryny kurier.olkuski.pl niepoprawnie ją skonfigurował. Program Firefox nie połączył się z nią, aby chronić użytkownika przed kradzieżą informacji.
Kod błędu: NS_ERROR_NET_INADEQUATE_SECURITY

Połączenie nie gwarantuje bezpieczeństwa
Strona próbowała wynegocjować niewystarczający poziom zabezpieczeń.

kurierolkuski.pl używa przestarzałej i podatnej na ataki technologii bezpieczeństwa. Atakujący mógłby łatwo odszyfrować informacje, które miały być bezpieczne. Administrator strony musi naprawić serwer, zanim będzie można ją odwiedzić.

myszor
myszor

Całe szczęście że na PO wszystko działa zgodnie z

Art. 54. Zasada wolności poglądów Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej

1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.