W środę, w dniu posiedzeń Zarządu Powiatu, rezygnację złożyło dwóch jego członków – Czesław Żak i Robert Kozłowski. W połowie października z zasiadania w zarządzie zrezygnował Norbert Bień. Wygląda na to, że starosta Jerzy Kwaśniewski i wicestarosta Henryk Kieca zostali na placu boju sami.

Nie są jeszcze znane oficjalne powody rezygnacji, chociaż osoby śledzące lokalną politykę mogą się ich domyślać. – Na chwilę obecną mogę jedynie potwierdzić, że rezygnacje wpłynęły, ale ponieważ nie trafiły jeszcze do przewodniczącego Rady Powiatu, a są to decyzje osobiste, na ujawnienie ich zawartości trzeba poczekać – mówi Ewa Klich, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Olkuszu.

Rezygnacja trójki członków zarządu jest precedensem w najnowszej historii powiatu. O tym, czy wszystkie trzy dymisje zostaną przyjęte zadecydują wszyscy radni na najbliższej sesji. Nic nie wskazuje jednak na to, żeby Rada tych decyzji nie uszanowała. O ile w koalicji opinie są mieszane, tak opozycja wyraźnie mówiła o konieczności złożenia dymisji po tym, jak podczas uchwały absolutoryjnej członkowie zarządu opuścili salę obrad. Zostało to odczytane jako nieprzyznanie votum zaufania samym sobie. Rezygnacji od „niepokornych” radnych oczekiwał też sam starosta Jerzy Kwaśniewski. O szczegółach tej sprawy pisaliśmy już wcześniej w artykule „Co tam, panie, w polityce?”

Jak będzie wyglądała praca rady i zarządu w kolejnych miesiącach? Kto zasiądzie w zarządzie i czy starosta powinien się obawiać odwołania? Póki co odpowiedzi na te pytania są jak wróżenie z fusów.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Nie starosta
Nie starosta
9 lat temu

Kozłowski na starostę, Wójcik na skarbnika

marthy
marthy
9 lat temu

Już dawno starostwo powinni przenieść do Chrzanowa bo i tak guzik z tego, że u nas a skończyła by się klika

Nie starosta
Nie starosta
9 lat temu

Myślę, że sytuację uratuje radny emeryt z olkusza

nie jest tak źle
nie jest tak źle
9 lat temu
Miastowy
Miastowy
9 lat temu

Takiego syfu jak za obecnych rządów nie było w Olkuszu nigdy.

Miastowy
Miastowy
9 lat temu

Olkuszem rządzi mafia! Bez wątpienia!

ksiegowa
ksiegowa
9 lat temu

inwestycje to działka szefa inwestycji starostwa Pana Jana ,bo poto kowal ma szczypce itd. jakos nic o Nim ostatnio .Czy taki zajęty niedokonczonymi inwestycjami cicho otwartymi(CKU) ,a miało być tak pięknie ??????????????????????????

bezradny
bezradny
9 lat temu

w powiecie czlonek zarzadu ma dodatek do diety chyba 500 zl.
przez 3 lata dalo to 18 tys. na kazdego. jezeli brali i rzady byly tak zle, to niech zwrocą te dodatki.

J Kordas
J Kordas
9 lat temu

Skoro została już tylko elyta zarządu, to o dalszych wpadkach nie może być mowy. Bo my wyborcy odbieramy, że całe zło i wszystkie potyczki zarządy były wyłącznie z winy tych niekompetentnych ,którzy zarząd opuścili. Na początek chcieliśmy się dowiedzieć o tych kompetentnych którzy pozostali ile kosztowały powiat przegrane sprawy (drogi , budowa cku , szpital-koszta sądowe, zastępstwa procesowe, odsetki karne itp.) Kto jest winny i kto został ukarany.

plutonowy
plutonowy
9 lat temu

u nas w plutonie egzekucyjnym kryzys polityczny rozwiązywało się za pomocą 10 słów:

„baczność! w prawo zwrot! wyprowadzić i rozstrzelać! ładuj, cel, pal!”

szybko, tanio i skutecznie, ale świat schodzi na psy, jak widać: dymisja, rezygnacja, koalicja, absolutorium, członek, zastępca członka, jego rzecznik – tylko gadanie i pisanie, bez końca

,e, tam ..
,e, tam ..
9 lat temu

Za rok wybory, chcą pokazać jaki to starosta i wicestarosta nie dobrzy, źle rządzą. A, gdzie byli przez te 3 lata ?.

spóźnialski
spóźnialski
9 lat temu

oj niedobrze, niedobrze , okręt tonie (…) uciekaja

theon
theon
9 lat temu

Szwagry zawsze wladzę poprą, no to juz jest czterech 😀

pikuś
pikuś
9 lat temu

No to pięknie się dzieje….