fc_rower_2

Pogoda w tym roku nie dopisała uczestnikom eliminacji XVI Amatorskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup, jakie zorganizowano w podolkuskim Rabsztynie. Miłośnicy dwóch kółek udowodnili jednak, że deszcz im niestraszny i chętnie sprawdzali swoje umiejętności na trasach pod ruinami zamku. Zawody były jednocześnie Mistrzostwami Województwa Małopolskiego dla amatorów.

fc_rower1

Najlepsi zawodnicy z Rabsztyna, po sześciu z każdej kategorii wiekowej, wezmą udział w ogólnopolskim finale. Wśród dziewcząt w wieku 7 – 10 lat czwarte miejsce zajęła Jagoda Polak z Bukowna, a piąte Karolina Gódek z Klucz. Z grona chłopców (7-10 lat) najwyżej, bo na czwartym miejscu, uplasował się Szymon Król z Wolbromia. Piąty był Dominik Krawczyk z Olkusza, a szósty Filip Kaleta z Bolesławia. Młodziczka Monika  Bagińska z Bolesławia wywalczyła drugą lokatę, olkuszanka Barbara Filo trzecią, a Julia Szczepanek z Olkusza dojechała do mety jako czwarta. W kategorii młodzików drugie miejsce przypadło Oskarowi Czeladzkiemu z Olkusza, trzecie Ziemowitowi Polakowi z Bolesławia, a czwarte olkuszaninowi Mateuszowi Różanowskiemu. W gronie zawodników w wieku 13-14 lat triumfowali bolesławianie: Michał Bagiński, Maciej Kaleta i Bartosz Turski. Najlepszym orlikiem (19-23 lata) został Marek Nowak z Wolbromia.

fc_rower_3Olkuszanki Joanna Szczepanek i Urszula Stach zajęły odpowiednio drugie i piąte miejsce wśród najstarszych startujących kobiet. Wśród seniorów w wieku 24-34 lata jako trzeci na mecie zameldował się Jacek Żurek z Olkusza, wyprzedzając Artura Motyla z Olkusza, Mateusza Klimasarę z Olkusza, Michała Nowaka z Wolbromia, Mirosława Haberkę z Olkusza, Tomasza Bierleta z Kwaśniowa Górnego, Tomasza Trzeciaka z Olkusza i Pawła Nidzińskiego z Bolesławia. Panowie zajęli kolejno miejsca od siódmego do trzynastego.

W kategorii weteranów (35-45 lat) drugi był Paweł Kaleta, a trzeci Janusz Bagiński, obydwaj z Bolesławia. Nieco dalej uplasowali się olkuszanie: piąte miejsce zajął Tomasz Gromczyk, a dwa kolejne Michał Różanowski i Mariusz Czeladzki. Najlepszym kolarzem powiatu wśród starszych weteranów powyżej 46 lat okazał się Jan Pajkiert z Wolbromia, który zajął drugie miejsce. Olkuszanie Alojzy Motyl i Eugeniusz Podlaszewski uplasowali się odpowiednio na czwartej i dziesiątej lokacie.

W klasyfikacji rodzinnej olkuszanie Mateusz i Michał Różanowcy uplasowali się na trzecim miejscu, a Julia i Zbigniew Szczepanek z Olkusza na dziesiątym.

Po zakończeniu mistrzostw wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe. Głównym organizatorem imprezy było Wydawnictwo Family Cup Sp. z o. o. , a partnerowało mu m. in. Ministerstwo Sportu i Turystyki. Organizator regionalny to Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.