tabllica1

Tablica na ścianie kościoła i obraz namalowany przez olkuskich artystów upamiętniają od ubiegłego piątku w parafii św. Maksymiliana beatyfikację papieża Jana Pawła II. Odsłonięto je podczas uroczystej mszy świętej połączonej z Nabożeństwem Fatimskim. W ten sposób proboszcz parafii chciał uczcić ze swoimi parafianami to wyjątkowe wydarzenie.

13. maja dla katolików to wyjątkowo symboliczna rocznica – dzień zamachu na papieża Jana Pawła II. Dla parafian ze św. Maksymiliana w Olkuszu teraz będzie to jednak przede wszystkim dzień wdzięczności za beatyfikację Jana Pawła II, a data tatabllica2 w jeszcze bardziej szczególny sposób będzie im przypominać o wyjątkowym pontyfikacie. Tak samo jak tablica, która zawisła na ścianie ich kościoła. Wykonał ją Zakład Kamieniarski Stanisława Grzesiaka ze Sławkowa, a ofiarowała jedna z rodzin parafii.
Uroczystościom związanym z odsłonięciem tablicy przewodniczył ks. bp Piotr Skucha. W czasie dziękczynnej mszy św. za dar beatyfikacji, biskup poświęcił obraz bł. Jana Pawła II namalowany przez artystów plastyków, Państwa Zofię i Stanisława Wywiołów z Witeradowa. Wartę honorową pełniła olkuska policja. Mszy towarzyszyło też nabożeństwo fatimskie: procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, odmówienie części Różańca świętego i Apel Jasnogórski. Oprawę muzyczną liturgii zapewnił chór Pueri Cantores Sancti Nicolai – chłopięcy chór z Bochni pod dyrekcją ks. Stanisława Adamczyka, który koncertował również po procesji.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Żywot Brajana
Żywot Brajana
11 lat temu