drezno1

Nie lada niespodziankę w swoim międzynarodowym debiucie sprawili 11-latkowie z Orbity Bukowno. Z Drezna, gdzie odbył się Turniej o Puchar Łaby, przywieźli drugie miejsce i srebrne medale! Wygrali gospodarze imprezy, zespół Dresdner S.C 1898.

Zawsze wierzymy w naszych chłopców, ale co tu kryć, jadąc do Niemiec w roli debiutantów nawet nie marzyliśmy o drugim miejscu – cieszy się prezes Orbity, Jarosław Tomczyk. Zadowolenie dowodzącego Stowarzyszeniem nie może dziwić, bo przecież piłkarska impreza w Dreźnie dla małych adeptów futbolu była oficjalnym turniejem młodzieżowym, nad którym czuwała sama UEFA.

W kategorii 11-latków, w której wystąpili młodzi bukowianie konkurencja była nieco mniejsza niż w starszych rocznikach. Orbita miała sześciu rywali, ale każdy z nich prezentował się więcej niż tylko przyzwoicie. Trudniej było tym bardziej, że na przestrzeni dwóch dni, podopieczni Jacka Ślęzaka musieli rozegrać dwanaście półgodzinnych spotkań w ogromnym upale. A dlaczego aż dwanaście? Bo o ile na boiskach kompleksu sportowego w Dreźnie starsi piłkarze rywalizowali systemem pucharowym (przegrywający odpada), o tyle młodsi grali na wzór rozgrywek ligowych (mecz i rewanż). – Chłopcy mimo sporych trudności związanych z wysoką temperaturą i dużą częstotliwością grania spisali się świetnie. Walczyli z ogromnym poświęceniem i zaangażowaniem właściwie o każdy centymetr boiska. Tutaj każdy mógł wygrać z każdym, dlatego tak ważne było każde spotkanie. Co kraj to inne atuty. Niemcy np. byli świetnie przygotowani taktycznie i silni fizycznie. Czesi dobrze operowali piłką, grali technicznie. Naszym atutem była natomiast szeroka, wyrównana kadra, której zabrakło właśnie głównie Czechom. My mieliśmy piętnastu chłopców, oni zabrali tylko dziesięcioosobowe ekipy. Wszystkim moim zawodnikom należą się pochwały i podziękowania. Każdy dołożył swoją cegiełkę do tego największego chyba dotąd sukcesu Orbity – trener Ślęzak wraca pamięcią do boiskowych wydarzeń z kraju naszych zachodnich sąsiadów.

W klubie półgłosem mówi się o lekkim niedosycie związanym z niemożliwością pokonania gospodarzy turnieju (porażka i remis), jednak przeważają opinie zbliżone do zachwytu. – Nie ukrywamy, że jesteśmy zmęczeni, ale i bardzo szczęśliwi – kontynuuje prezes Tomczyk. Chwila powitania przez rodziców w Bukownie była nie do zapomnienia. Bardzo za nią dziękujemy. Dziękujemy tym, którzy pojechali z nami do Drezna i tym, którzy sprawdzali wyniki w internecie, dzwonili, pytali, gratulowali. A byli to nie tylko rodzice dzieci, które grały w Dreźnie, także ci z innych grup. Ludzie naprawdę żyją tą naszą Orbitą – kończy z satysfakcją prezes Tomczyk.

Po wynikach uzyskanych w Dreźnie widać, że Orbita z niewielkiego przecież Bukowna jest w stanie rywalizować z dużo większymi ośrodkami piłkarskimi, nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Istotny jest również wkład w drużynę nie tylko bukowian (w kadrze 11-latków jest ich pięciu), ale także chłopców z innych miejscowości: z Olkusza, Klucz, Gminy Bolesław i Sławkowa. Razem daje to mieszankę wybuchową, która, kto wie, czy kiedyś nie przyniesie jeszcze większego sukcesu. Oby i w dorosłym futbolu.

Fot: Zbiory klubu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rodzice
Rodzice
10 lat temu

Ci którzy rzeczywiście śledzą poczynania Orbity powinni wiedzieć,że podczas turnieju była relacja on-line na żywo,gdzie można było przeczytać jakie drużyny brały udział i jakie były wyniki.My jako rodzice dzieci grających w Orbicie jesteśmy dumni z prowadzenia szkółki przez p .Tomczyka i trenerów. Jeszcze dwa lata temu nie marzyliśmy,że nasze dzieciaki będą grały w lidze śląskiej czy sosnowieckiej a tym bardziej na arenie międzynarodowej odnosząc takie sukcesy.Komentarz Tutusa jest bardzo niesprawiedliwy,gdyż nasze dzieci świetnie się bawią i rozwijają piłkarsko.Podczas rozgrywek zauważyliśmy,że to właśnie w konkurencyjnych szkółkach stawia się na sukces młodych piłkarzy gdyż w drużynach np.rocznik 2002 trenerzy wpuszczają na boisko chłopców o dwa lata starszych.Dlatego nie pozwolimy szkalować naszego prezesa,bo dba o chłopców z Orbity jak o własne dzieci.
NIEPOKONANA NASZA ORBITA KOCHANA!!!!!!!!!

kibic 1
kibic 1
10 lat temu

http://www.dresdner-sc.de/elbtalcup/results-u11.php dla zainteresowanych którzy obserwują a nie znalezli linku z turnieju.

tutus
tutus
10 lat temu

[quote name=”snobi”]gratuluje 😉 mam jedno pytanie dlaczego prezes ………………..Tomczyk , nie pisze jakie to wielkie międzynarodowe drużyny brały udział w tym turnieju!!!!. moje zdanie jest takie – pan Tomczyk wyrabia sobie markę,a nie zależy mu na dzieciach . Przyglądam się temu jako kibic piłki nożnej i z przykroscia stwierdzam ,że w orbicie stawia sie na sukces mlodych pilkarzy ,a nie na dobrą zabawe jaka powinna w tym wieku być na pierwszym miejscu. Ci mlodzi chłopcy się wypalą i nie poradzą sobie w doroslej piłce.[/quote]
I tu masz rację.

snobi
snobi
10 lat temu

gratuluje 😉 mam jedno pytanie dlaczego prezes ………………..Tomczyk , nie pisze jakie to wielkie międzynarodowe drużyny brały udział w tym turnieju!!!!. moje zdanie jest takie – pan Tomczyk wyrabia sobie markę,a nie zależy mu na dzieciach . Przyglądam się temu jako kibic piłki nożnej i z przykroscia stwierdzam ,że w orbicie stawia sie na sukces mlodych pilkarzy ,a nie na dobrą zabawe jaka powinna w tym wieku być na pierwszym miejscu. Ci mlodzi chłopcy się wypalą i nie poradzą sobie w doroslej piłce.

brymbrym
brymbrym
10 lat temu

[quote name=”Blusik”]Z tym dorosłym futbolem może być różnie . Fajnie ,ze Orbita istnieje tylko co stanie sie z zawodnikami po skończeniu wieku uprawniającego do dalszej gry . Poziom futbolu w powiecie olkuskim jest słaby , Olkusz i Osiek balansują na granicy spadku z IV ligi, Bydlin z V ligi. Poziom szkolenia młodzieży słaby -Olkusz praktycznie nie ma juniorów, w Bukownie są tylko juniorzy starsi ( i liga krakowska) podobnie jak w Wolbromiu. Ostatnio Klucze wycofały drużyne juniorów starszych z rozgrywek.[/quote]

Masz oczywiście Blusik dużo racji, ale ja bym się tak na zapas nie martwił. To ważny problem, o którym piszesz, ale Orbita pokazuje, że ma pomysł, wie jak to robić i mam nadzieję, że z kwestią dalszego właściwego rozwoju chłopców ludzie w Orbicie też będą umieli się zmierzyć. Na razie to naprawdę gratulacje, bo nie pamiętam kiedy chłopcy z naszych terenów przywozili medale z turniejów w Niemczech

Blusik
Blusik
10 lat temu

Z tym dorosłym futbolem może być różnie . Fajnie ,ze Orbita istnieje tylko co stanie sie z zawodnikami po skończeniu wieku uprawniającego do dalszej gry . Poziom futbolu w powiecie olkuskim jest słaby , Olkusz i Osiek balansują na granicy spadku z IV ligi, Bydlin z V ligi. Poziom szkolenia młodzieży słaby -Olkusz praktycznie nie ma juniorów, w Bukownie są tylko juniorzy starsi ( i liga krakowska) podobnie jak w Wolbromiu. Ostatnio Klucze wycofały drużyne juniorów starszych z rozgrywek.