Rozbój w Bukownie

Policjanci z Bukowna zatrzymali mężczyzn, którzy usiłowali dokonać rozboju na mieszkance Bukowna. Wobec obu mężczyzn zastosowano policyjny dozór.
Do zdarzenia doszło 25 lutego br. około godziny 17:30 na ul. Reymonta w Bukownie. Dwaj mężczyźni weszli do mieszkania wynajmowanego przez bukowiankę, a później usiłując ukraść pieniądze doprowadzili ją do stanu bezbronności poprzez przytrzymywanie. Zamierzonego celu jednak nie osiągnęli, gdyż zostali spłoszeni przez zaalarmowanego krzykiem kobiety sąsiada. Jeden z mężczyzn został zatrzymany chwilę po napadzie, okazał się nim 35 – letni mieszkaniec Bukowna. Drugiego ze sprawców zatrzymano następnego dnia. Przedstawiono im już zarzut usiłowania dokonana rozboju. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. Wobec obu mężczyzn zastosowano policyjny dozór.

 

Włamanie w Wolbromiu

26 lutego br. na ul. Łokietka w Wolbromiu włamano się do mieszkania. Sprawca wyłamując wkładkę zamka w drzwiach wszedł do środka i ukradł biżuterię. Postępowanie w tej sprawie prowadzą miejscowi policjanci.

Oszustwa internetowe
Dwukrotnie oszukano mieszkańca Bukowna podczas zakupu telefonów komórkowych za pośrednictwem internetu. Bukowianin na jednym z portali internetowych zakupił dwa telefony komórkowe. Do pierwszej transakcji doszło 8 lutego br., wówczas telefon sprzedawała osoba podająca się za mieszkańca Braniewa. Drugi z telefonów bukowianin zakupił tydzień później od mieszkańca Bałchatowa. Niestety, do dnia dzisiejszego nie otrzymał zwrotu  pieniędzy (łącznie około 800 złotych), ani zakupionych telefonów.

Kradzież rur
26 lutego br. skradziono metalowe rury z terenu OSP w Podlipiu. Starty oszacowano wstępnie na około 400 złotych. Sprawą zajęli się policjanci z Bukowna.

Włamanie w Gołaczewach
Pomiędzy 1 stycznia br. a 27 lutego br. włamano się do domu w Gołaczewach. Włamywacz dostał się do domu przez jedno z okien, a następnie ukradł armaturę łazienkową. Pokrzywdzony ustala wartość skradzionych przedmiotów. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wolbromia.    

Włamanie w Kolbarku
28 lutego br. włamano się do pomieszczenia gospodarczego znajdującego się na jednej z posesji w Kolbarku (gmina Klucze). Sprawca urwał kłódkę zabezpieczającą drzwi, a później ukradł z wnętrza elektronarzędzia o wartości około 1.000 złotych.

Włamanie do lokalu gastronomicznego
Nocą 2 marca br. włamano się do jednego z lokali gastronomicznych w Wolbromiu. Sprawca wyrwał kratę zabezpieczającą okno, wypchnął okno, a następnie ukradł napoje, wyroby garmażeryjne oraz pieniądze. Pokrzywdzona oszacowała łączną wartość strat na 250 złotych. Postępowanie w tej sprawę prowadzą wolbromscy policjanci.

Włamania do domów
Do dwóch domów włamano się 2 marca br. Z pierwszego z nich, znajdującego się w Ryczówku (gmina Klucze), skradziono biżuterię oraz pieniądze. Z drugiego – znajdującego się w Milonkach (gmina Trzyciąż) również skradziono biżuterię oraz pieniądze. Pokrzywdzeni szacują wartość skradzionych przedmiotów. Nad sprawami pracują policjanci z Klucz oraz Wolbromia.

Usiłowali wyłudzić pożyczkę
Policjanci zatrzymali osoby, które w jednej z olkuskich placówek finansowych, na podstawie podrobionych dokumentów usiłowały wyłudzić kredyt. Grozi im nawet 8 lat więzienia.

21 lutego br. funkcjonariusze Referatu dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą olkuskiej komendy w jednej z placówek finansowych zatrzymali 20 – letniego olkuszanina, który usiłował wyłudzić kredyt w wysokość 10.000 złotych. Policjanci ustalili, że wcześniej mężczyzna ten złożył wniosek o udzielenie pożyczki finansowej. Przedstawił on wówczas nieprawdziwe zaświadczenie o wysokości zarobków oraz jego zatrudnieniu w jednym z miejscowych przedsiębiorstw. Policjanci sprawdzili firmę, w której rzekomo zatrudniony miał być młody mężczyzna. Okazało się, że przedsiębiorstwo takie faktycznie istnieje, jednak nie zatrudnia zatrzymanego mężczyzny. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano trzy pozostałe osoby mające związek z tą sprawą – dwie kobiety i mężczyznę, w wieku 23 – 37 lat. Wszystkim zatrzymanym grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. 

Włamanie do samochodu
5 marca br. na al. 1000 – lecia w Olkuszu włamano się do zbiornika paliwa ciężarowego volvo zaparkowanego na prywatnej posesji. Z pojazdu skradziono około 200 litrów paliwa o łącznej wartości 1.000 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z olkuskiej komendy.

Włamanie do rozdzielni elektrycznej
Pomiędzy 1 lutego br. a 1 marca br. włamano się do rozdzielni elektrycznej w Kluczach. Sprawca zerwał kłódkę zabezpieczającą właz wejściowy, a następnie ukradł z pomieszczenia znajdujące się tam elementy elektryczne. Przedstawiciel pokrzywdzonego przedsiębiorstwa oszacował starty na około 50.000 złotych. Sprawcy kradzieży z włamaniem grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze