Na eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów, jakie odbyły się w Krakowie, świetnie poradzili sobie olkuscy zawodnicy. W gronie zawodników IKS-u „Olkusz” najlepszy był Bartosz Karoń, w biegu na dystansie 5 km zajął pierwsze miejsce (15.40.83 s), na 3 km był natomiast drugi, z wynikiem 8.58.12 s. W biegu na 400 m juniorek młodszych trzecia była Karolina Ślęzak (62.10 s), Wioletta Nowak czasem 67.91 s ustanowiła swój rekord życiowy.

W biegach z przeszkodami na 2000 m Marta Łaskawiec była druga (8.36.77 s), a na 5 km osiągnęła wynik 22.41 s, natomiast Wojciech Pasich uplasował się na trzecim miejscu (7.30.39 s), a Kamil Gurgul na czwartym. W biegach startowali także: Marcin Ślęzak na 100 m (12.11 s), Kacper Bielat na 1500 m (4.28.40 s), Rafał Plutka na 3 km był trzeci. W rzucie kulą Marzena Wilk był piąta, Bartosz Czart uzyskał 11 m, Wiktor Podsiadło 10,99 m, Kamil Stolarski 9,72. W rzucie dyskiem Marzena Wilk zajęła trzecią lokatę, Kamil Stolarski osiągnął 22,17 m, Wiktor Podsiadło 30,67 m, a Bartosz Czart w rzucie oszczepem 24,54 m. Spośród zawodników MUKS „Ilkus” Olkusz drugie miejsce w pchnięciu kulą (7,96 m) i piąte w rzucie dyskiem (24,14 m) zajęła Sabina Durańska. Trzecia w pchnięciu kulą (7,02 m) i szósta w rzucie dyskiem (14,62 m) była Anna Dańda. Beata Grzybowska zajęła trzecią lokatę na 100 m (13,60 s) oraz szóstą w pchnięciu kulą. Na 200 m dziewiąty był Dawid Woźniczko (25,09 s), który był ósmy w rzucie dyskiem i dziesiąty w pchnięciu kulą. Najlepszym wynikiem wśród małopolskich młodzików może pochwalić się Aleksandra Krężel, która na 400 m osiągnęła rezultat 58,53 s. Zawodniczka ta wystąpi jako reprezentantka Małopolski w finale Samsung Athletic Cup 2010. Wśród pozostałych zawodników „Ilkusa” Natalia Krata na 200 m pobiegła w czasie 31,40 s, a Patryk Żelazny w 27,67 s. To ich życiowe rekordy. W Krakowie startowali też lekkoatleci LKS-u „Kłos” Olkusz. W rzucie młotem wygrała Patrycja Tolarczyk, a Mateusz Hałat zajął trzecie miejsce. Dobrze spisali się biegacze: Grzegorz Majcherkiewicz był drugi na 1500 m (4:13:82 s), tak samo jak Michał Górkiewicz na 400 m przez płotki (62:41s). Artur Januszek na 3000 uzyskał 9:35:99 s, Przemysław Cieśla na 110 m przez płotki 16:87 s, Marcin Smentek w rzucie oszczepem 25,13 m, a Barbara Górkiewicz na 100 m 13:68 s.