1

Tegoroczne święto plonów w gminie Klucze obchodzono w Kwaśniowie Dolnym. Chociaż pogoda nie sprzyjała, chętnych do wspólnej zabawy nie brakowało.

Po uroczystej mszy św. barwny dożynkowy korowód przemaszerował na plac za miejscową szkołą. Tam wszystkich gości powitała Młodzieżowa i Dziecięca Orkiestra Dęta oraz występ mieszkańców trzech sołectw (organizatorów dożynek: Kwaśniowa Dolnego, Kwaśniowa Górnego i Huciska): zespołów działających przy Kołach Gospodyń Wiejskich, radnych, sołtysów oraz uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Kwaśniowie. 

2

W tym roku honory starostów dożynek pełnili: Ewa Kruszak i Piotr Szreniawa, którzy przekazali symboliczny bochen chleba wójtowi gminy Klucze Norbertowi Bieniowi. Nieodłącznym elementem dożynek jest dzielenie chleba i rozdawanie go pomiędzy uczestników uroczystości. Po dopełnieniu tego zwyczaju na gości czekała dalsza część programu artystycznego. Publiczność gorąco oklaskiwała zespoły: Ziemia Kluczewska, „…z duszą”, „Rodaczanie”, „Tesamee…” oraz wokalistów: Izy Knap, Ady Krzystańskiej i Mariusza Bretnera. Na zakończenie na scenie wystąpił zespół Wędrowne Gitary. Podczas imprezy można było spróbować regionalnych potraw. 

3

W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy zwycięzcami okazały się wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Klucze. Podczas święta plonów wójt Norbert Bień, sekretarz Daniel Hickiewicz i przewodniczący Rady Gminy Bogusław Paś wręczyli również nagrody laureatom konkursu „Najpiękniejszy ogródek przydomowy, najpiękniejszy balkon gminy Klucze oraz najczystsze sołectwo gminy Klucze”. W pierwszej kategorii zwyciężyła Wiesława Walnik z Klucz, w drugiej Ilona Kamionka z Kolbarku. Za najczystsze sołectwa uznano Bydlin i Chechło.

{joomplu:71093}{joomplu:71083}{joomplu:71037}

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze