paragraf wlamywacz

W lutym i marcu na terenie Olkusza zanotowano kilkanaście włamań do placówek oświatowych. Schemat złodziejskiego procederu w każdym przypadku był bardzo podobny, dlatego śledczy sądzili, że kradzieży dokonywała ta sama osoba. Nie mylili się. Sprawcą okazał się 36-letni mężczyzna, który usłyszał już 21 zarzutów.

Wszystkie dotyczą kradzieży z włamaniem lub usiłowania dokonania przestępstwa. W trakcie prowadzonego śledztwa okazało się, że zatrzymany miał na swoim koncie jeszcze inne włamania. Straty jakie wyrządził wyceniono na ponad 43 tysiące złotych.

– Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu intensywnie pracowali nad sprawą włamań do placówek oświatowych. Funkcjonariusze ustalili, że przestępstw dokonał najprawdopodobniej ten sam sprawca. Włamywacz zwykle działał w podobny sposób. Złodziej wchodził do budynków, wyważając okna lub drzwi balkonowe. Plądrował pomieszczenia w poszukiwaniu wartościowych rzeczy – mówi asp. Katarzyna Matras z KPP w Olkuszu.

36-latek wynosił głównie pieniądze oraz sprzęt będący na wyposażeniu szkół i przedszkoli – laptopy, sprzęt nagłaśniający, aparaty fotograficzne i radioodtwarzacze. – Kradł wszystko, co przedstawiało wartość. Nie gardził również artykułami spożywczymi – dodaje oficer prasowy olkuskiej komendy.

Czynności operacyjne pozwoliły zatrzymać mężczyznę, który dla policji nie jest anonimowy. Miał bowiem na swoim koncie jeszcze inne włamania. Jak ustalono, swoją przestępczą działalność prowadził od listopada ubiegłego roku. Przez ten czas włamał się m.in. do sklepu monopolowego, pizzerii, punktu dorabiania kluczy, czy sklepu z używaną odzieżą. Tak jak w przedszkolach i szkołach jego łupem padały głównie pieniądze oraz wartościowe przedmioty.

Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Wkrótce stanie przed wymiarem sprawiedliwości. O jego przyszłości zadecyduje sąd. Za działalność w warunkach recydywy grozi mu 15 lat pozbawienia wolności.

Fot. Pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Adamrt
Adamrt
6 lat temu

Zdjęcia i część danych osobowych takich ludzi powinny być obowiązkowo upubliczniane.