droga olkusz bukowno

Drzewa znajdujące zbyt blisko drogi Olkusz – Bukowno ulegną wycince, a gałęzie nad traktem zostaną przycięte. W tej sprawie wielokrotnie interweniowali w naszej redakcji kierowcy poruszający się tym traktem. Porządkowanie zieleni ma rozpocząć się w styczniu.

Na gałęzie tworzące tunel nad drogą kierowcy skarżą się o każdej porze roku. – To jest po prostu niebezpieczne. Wiosną i latem po wjechaniu z nasłonecznionego odcinka drogi nie widać rowerzystów i pieszych. Zimą z kolei uginają się pod ciężarem mokrego śniegu. Na tej drodze panuje spory ruch, zadbanie o prawidłowe warunki jest konieczne – argumentują nasi Czytelnicy.

Ostatnio poruszaliśmy ten temat pod koniec września. Wówczas szef Zarządu Drogowego informował o trwających rozmowach z olkuskim nadleśnictwem w sprawie kompleksowego rozwiązania kwestii przydrożnej zieleni w newralgicznych miejscach. – Drzewa rosnące w ciągu drogi powiatowej Olkusz – Bukowno w normalnych warunkach pogodowych nie zagrażają użytkownikom drogi. Niemniej jednak Zarząd Drogowy w Olkuszu wspólnie z Nadleśnictwem Olkusz, biorąc pod uwagę możliwości finansowe i przepisy obowiązującego prawa, podejmie odpowiednie działania, aby uporządkować zieleń w obrębie drogi w nieco szerszym zakresie niż cykliczna przycinka gałęzi – zapowiadał dyrektor Zarządu Drogowego Paweł Pacuń. Tak też wkrótce się stanie.

Teraz nadszedł czas na konkrety. Zgodnie z sugestią pracowników olkuskiego nadleśnictwa, aby prace wykonać zanim na drzewach pojawią się liście, akcja rozpocznie się w styczniu. – Dokonamy kompleksowego przeglądu przydrożnej zieleni na całym odcinku drogi Olkusz – Bukowno. W pierwszym etapie wyznaczymy drzewa, które są najbardziej pochylone nad drogą i tym samym mogą zagrażać bezpieczeństwu użytkowników tego traktu. W dalszej kolejności zostaną przycięte gałęzie tworzące tunel nad drogą. W ten sposób zieleń zostanie uporządkowana – mówi nadleśniczy Marcin Polak.

Prace polegające na wycince drzew i przycięciu gałęzi wykonane zostaną wspólnie przez Nadleśnictwo Olkusz i Zarząd Drogowy w Olkuszu, który zajmie się również organizacją ruchu podczas robót.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kolo
kolo
2 lat temu

Centralnie rosnące drzewo na fotce jest pochylone na drogę – takich jest kilkadziesiąt na tym odcinku.. Powinno byc tak wycięte jak przy drodze w kierunku Trzebini, ok. 2m od krawędzi jezdni..