mp karate1

10 medali (1 złoty, 6 srebrnych i 3 brązowe) zdobyli podopieczni sensei Kazimierza Skalniaka z Jurajskiego Klubu Oyama Karate podczas sobotnich Mistrzostw Polski Oyama PFK w Kata pod honorowym patronatem burmistrza Romana Piaśnika, jakie odbyły się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Na najważniejsze krajowe zawody 2016 roku w kata zjechało się 224 zawodników z 28 klubów z całej Polski. Byli to nie tylko młodzi zawodnicy karate, ale także i dorośli. Wszyscy walczyli o krajowy czempionat i w niektórych przypadkach także kwalifikację do reprezentacji na zawody Mistrzostw Europy. Na tle najlepszych zawodników w kraju świetnie wypadli olkuszanie, którzy aż dziesięciokrotnie stawali na podium.

Medal z najcenniejszego kruszcu zdobyła w najmłodszej grupie wiekowej Amelia Grzanka. Tuż za nią uplasował się kolejny z zawodników JKO w Olkuszu – Janek Tracz. Drugie srebro trafiło na szyję Natalii Stach, trzecie do Karoliny Szwagierczyk. Równie udane starty w zawodach zaliczyli nieco starsi podopieczni sensei Skalniaka. Wśród juniorów młodszych drugi był Miłosz Milej, a trzeci Grzegorz Furgaliński. W wielkim finale kategorii juniorek przegrała Kinga Kowal, ale i srebrny krążek w tej kategorii to duże wyróżnienie. Brązowy medal w kata wśród juniorek starszych wywalczyła Kinga Skalniak.

Ostatnie dwa medale olkuszanie, a właściwie olkuszanki zdobywali w konkurencji kobudo (walka z wyimaginowanych przeciwnikiem z bronią). Drugie srebro w tym dniu trafiło do Kingi Kowal, a w tej samej kategorii juniorek, trzecie miejsce zajęła Weronika Furman.

mp karate2

Mistrzostwa Polski w Kata zostały rozegrane w trzynastu kategoriach wiekowych. Zawody stały na wysokim i  wyrównanym poziomie. – Tradycyjnie, ton współzawodnictwu nadawały ekipy z Olkusza, Katowic, Rzeszowa i Piotrkowa Trybunalskiego. W przypadku półfinalistów powyżej 14 lat, w konkurencjach kata i kobudo, dodatkową premią było zakwalifikowanie się do udziału w listopadowych Otwartych Mistrzostwach Europy Kyokushin Tezuka Group w Wałbrzychu – zaznacza Kazimierz Skalniak 4 dan.

Olkuskie MP w zgodnej opinii trenerów i delegatów Polskiej Federacji Karate zostały przygotowane i przeprowadzone perfekcyjnie. Oprócz gratulacji dla organizatorów i zawodników, była także chwila zadumy. Podczas ceremonii wręczenia nagród symboliczną minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego 14 lutego Soshu Shigeru 10 dan, współtwórcę Światowej Organizacji Kyokushinkai.

Młodzi olkuscy karatecy nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek, bowiem już w najbliższą sobotę, 19 marca pojadą do Oświęcimia na Mistrzostwa Polski Południowej Oyama PFK w kumite. Znając możliwości podopiecznych sensei Skalniaka, również i stamtąd nasza reprezentacja powinna przywieźć worek medali.

{joomplu:57121}{joomplu:57101}{joomplu:57071}

Wyniki z uwzględnieniem miejsc olkuskich zawodników:

Konkurencja KATA:

Kategoria Dziecko
1. Amelia Grzanka (Olkusz)
2. Jan Tracz (Olkusz)
3. Alicja Twardowska (Kraków)
3. Julia Kowalik (Kozienice)

Kategoria Młodziczka
1. Paulina Sułkowska (Rzeszów)
2. Natalia Stach (Olkusz)
3. Maja Gierałka (Turek)
3. Katarzyna Smarz (Turek)

Kategoria Juniorki Młodsze
1. Dominika Chylińska (Oświęcim)
2. Karolina Szwagierczyk (Olkusz)
3. Anita Muraszewska (Turek)
3. Renata Tytro (Bochnia)

Kategoria Juniorzy Młodsi
1. Paweł Ryszkowski (Łódź)
2. Miłosz Milej (Olkusz)
3. Grzegorz Furgaliński (Olkusz)
3. Jędrzej Szczawiński (Łódź)

Kategoria Juniorki
1. Gabriela Sudoł (Rzeszów)
2. Kinga Kowal (Olkusz)
3. Maja Wójcik (Kraków)

Kategoria Juniorki Starsze
1. Marlena Gałuszka (Kraków)
2. Sonia Gackowska (Bydgoszcz)
3. Kinga Skalniak (Olkusz)

Konkurencja KOBUDO:

Kategoria Juniorki
1. Maja Wójcik (Kraków)
2. Kinga Kowal (Olkusz)
3. Weronika Furman (Olkusz)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Misia
Misia
6 lat temu

Jest MOC , jest Energia, jest zaangażowanie Rodziców, „Burmistrzów” i wielu osób. Są sukcesy Jurajskich Karateków !!!!! BRAWO !!!!! Tak trzymać !!! Robić dobrą robotę dla Dzieci i Młodzieży. Dobro Zwycięża !!! 😉

Boluś
Boluś
6 lat temu

[quote name=”optymista”]Szkoda tylko że lokalne władze nie widza tych sukcesów.
Gratulacje dla wszystkich medalistów i sensei Kazimierza za wkład w sukcesy podopiecznych.[/quote]

Bo władze Olkusza szukają własnych sukcesów, których krótko mówiąc nie ma. Jak ktoś może doceniać sukcesy innych jak sam nie ma swoich – z pustego nawet Salomon nie naleje!
Brawo, brawo dla wspaniałego zespołu karateków i ich opiekuna Pana Skalniaka!

optymista
optymista
6 lat temu

Szkoda tylko że lokalne władze nie widza tych sukcesów.
Gratulacje dla wszystkich medalistów i sensei Kazimierza za wkład w sukcesy podopiecznych.

Ole
Ole
6 lat temu

Brawo, gratulacje dla Wszystkich uczestników i dla trenera, bo ma prawdziwy talent. Duma dla Olkusza.