dzien seniora3

Prawie sto osób świętowało Dzień Seniora na olkuskim osiedlu Pomorzany. Mieszkańcy i zaproszeni goście bawili się w Szkole Podstawowej nr 6.

– Leonardo da Vinci powiedział piękne słowa: „Jeśli pojmiesz, że starość ma mądrość za pokarm, pracuj w ten sposób w młodości, by starości twej nie brakło pożywienia”. Dlatego warto przeżywać dobrze każdy dzień, dzielić się miłością, szczęściem i radością – powitała gości przewodnicząca zarządu osiedla Pomorzany Barbara Łaskawiec.  

Wspólną zabawę rozpoczęto od artystycznych występów. Przed gośćmi zaprezentowali się młodzi wykonawcy: przedszkolaki z Przedszkola nr 5, para taneczna z Gimnazjum nr 4 oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6. Na Dniu Seniora nie mogło zabraknąć miejscowego zespołu „Pomorzany”. Goście chętnie brali udział w konkursach z nagrodami na wspomnienia z młodości czy najzabawniejsze dowcipy. Za zasługi dla osiedla Pomorzany wyróżniono siedmioro mieszkańców: Cecylię Wojnę, Lucjana Mrówkę, Zofię Kasprzyk, Antoninę Kluczewską, Helenę Białaś, Wiesławę Pieniążek oraz Mariana Januszka.

Impreza nie byłaby możliwa do zrealizowania, gdyby nie zaprzyjaźnieni sponsorzy. – Dziękuję wszystkim mieszkańcom i gościom za przybycie, a także naszym darczyńcom – mówiła Barbara Łaskawiec, która sama również odebrała podziękowania za codzienną pracę dla całego zarządu z rąk miejskiej radnej z Pomorzan, Lucyny Kulawik.

Dzień Seniora zorganizował zarząd osiedla: Ewa Matusiak, Małgorzata Dachowska, Bernadeta Łydka, Waldemar Choczaj, Jacek Kocjan, Przemysław Ziobro i Barbara Łaskawiec. Kolejne takie spotkanie już za rok!

Fot. Robert Dachowski

dzien seniora1

dzien seniora2

dzien seniora4

dzien seniora5

dzien seniora6

dzien seniora7

dzien seniora8

dzien seniora9

dzien seniora10

dzien seniora11

dzien seniora12

dzien seniora13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze