teatrzyk

Dzięki uprzejmości burmistrza Adama Zielnika dzieci z Ochronki Betlejem znów miały okazję skorzystać z aktualnej oferty kulturalnej wolbromskiego Domu Kultury. Podopieczni sióstr Karmelitanek mogli zobaczyć przedstawienie teatru dla dzieci w ramach lutowej Stacji Bajek. 20 podopiecznych wolbromskiej Ochronki Betlejem zobaczyło spektakl o walorach edukacyjno-artystycznych „O KRÓLEWICZU, CO TKAŁ DYWANY” w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora Parawan. Widowisko, składało się z dwóch oddzielonych od siebie części. W pierwszej „edukacyjnej” aktorzy występujący w roli nauczycieli zapoznali widzów z kulisami teatru lalek. Dzieci dowiedziały się z czego i jak można zrobić lalkę, jakie rodzaje lalek występują w teatrze (pacynka, jawajka, kukła prosta, kukła zmechanizowana, marionetka, lalka nietypowa). Poznały znaczenie kostiumów, rekwizytów i muzyki w tworzeniu spektaklu. Dzięki tej części przedstawienia mali widzowie nie tylko poznali warsztat aktorski, ale także dowiedziały się jak ważna przy tworzeniu spektaklu teatralnego jest wyobraźnia widzów.

Druga część spektaklu – typowa bajkowa opowieść oparta na gruzińskiej legendzie o Królewiczu, który, chcąc zdobyć serce ukochanej prostej dziewczyny, uczy się tkackiego rzemiosła, aby móc utrzymać nie tylko królewski tron, ale zapewnić rodzinie utrzymanie nie tylko rozbawiła dzieci, ale także pokazała im ważne przesłanie.
Kolejne spotkanie z teatrem dla dzieci już w marcu. Już dziś wiemy, że dzieci z Ochronki znowu zostaną na nie zaproszone.

DK Wolbrom

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze