Najmłodsze w ligowej stawce dziewczęta z rocznika 2008 stawiają czoła kolejnym wyzwaniom. Po turnieju w Olkuszu przyszedł czas na zmagania w Krakowie, gdzie podopieczne Patrycji Głąbik dały z siebie wszystko, co pozwoliło im odnieść jedno zwycięstwo. Dwukrotnie Lwiątka zeszły z parkietu pokonane, ale raz dopiero po loteryjnych rzutach karnych.

Pierwszy mecz to najwyższe schody dla młodych szczypiornistek SPR-u. Przyszło im bowiem zagrać z najlepszą w Małopolsce pierwszą drużyną Kusego grającą w całości rocznikiem 2007. Różnica wieku, warunków fizycznych oraz umiejętności sprawiły, że nasz zespół przegrał 3:18, porażkę przyjmując z pokorą ale i ogromną chęcią powetowania sobie tego niepowodzenia.

W drugim meczu przeciwnikiem olkuszanek były piłkarki z Tarnowa. Pałac Młodzieży do przerwy prowadził, ale po zmianie stron Lwiątka doprowadziły do remisu, który zapewnił dodatkowe emocje w postaci rzutów karnych. W nich o jedno trafienie lepsze okazały się tarnowianki i to one mogły się w pełni cieszyć.

Jest takie stare polskie powiedzenie, że do trzech razy sztuka. I rzeczywiście, trzecia próba podopiecznych trenerki Głąbik była skuteczna. Wola walki i odpowiedzialność za swoje koleżanki sprawiły, że po 24 minutach można było unieść ręce w geście triumfu. Wygrana 9:4 po remisowej pierwszej połowie dodała Lwiątkom wiary we własne umiejętności i natchnęła je do jeszcze cięższej pracy na treningach.

– To była drużyna przez duże „D”. Zaczęliśmy od wysokiej porażki z liderem, później byliśmy blisko sprawienia niespodzianki z Tarnowem, aż w końcu dziewczyny dostały to, na co sobie swoją postawą na boisku zasłużyły. Mamy spory potencjał, z każdym następnym tygodniem musimy być coraz lepsze – komentuje szkoleniowiec Patrycja Głąbik.

Komplet wyników SPR-u II Olkusz podczas sobotniego turnieju w Krakowie:

SPR II Olkusz – SKS Kusy I Kraków 3:18 (2:7)

SPR II Olkusz – Pałac Młodzieży Tarnów 7:8 (6:6) po rzutach karnych

SPR II Olkusz – SKS Kusy II Kraków 9:4 (2:2)

SPR Olkusz 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze