weekendyzreczna

Kilkadziesiąt godzin po triumfie w VIII edycji Turnieju Mikołajkowego reprezentacja SP 9 zajęła 2. miejsce w Małopolsce, w ramach ogólnowojewódzkiej imprezy „Weekendy z piłką ręczną”. Dziewczęta prowadzone przez Katarzynę Krawczyk nie sprostały jedynie rówieśniczkom z Wilczysk.

Już sam awans do turnieju finałowego był sporym osiągnięciem, a jak pokazała rywalizacja, to nie koniec sukcesów „Dziewiątki”. Olkuszanki zmagania rozpoczęły od bardzo wyrównanego pojedynku z SP 15 Tarnów. Wynik ciągle oscylował w granicach remisu, ale ostatecznie mecz wygrały nasze zawodniczki wynikiem 7:6. Zdecydowanie mniej emocji towarzyszyło następnym spotkaniom. W drugiej kolejce rywalem SP 9 były reprezentantki podstawówki z Wilczysk. Przeciwniczki będące rewelacją turnieju wygrały z olkuszankami w przekonującym stylu 16:5. Ten wynik zadecydował w głównej mierze o końcowym układzie sił. W dalszej fazie zmagań dziewczęta z Wilczysk gromiły kolejnych rywali i pewnie sięgnęły po końcowy triumf. Bez problemów radziły już sobie także podopieczne trenerki Krawczyk. 13:0 ograły rówieśniczki z Białego Dunajca oraz 14:2 pokonały SP 80 Kraków. Dzięki temu uplasowały się drugim miejscu podium, ustępując jedynie niezwykle mocnej ekipie z Wilczysk z powiatu gorlickiego.

Do sobotniego turnieju w hali Areny Kraków kwalifikację uzyskało po pięć najlepszych zespołów dziewcząt i chłopców z całej Małopolski. Finaliści zostali wyłonieni poprzez turnieje subregionalne.

tabela weekendyzreczna

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o