instytut pileckiego 2019 2

W Kluczach gościła ekipa filmowa, która dla Instytutu Pileckiego w Warszawie dokumentuje wspomnienia z okresu II wojny światowej i nowszej historii na naszym terenie. Realizatorzy nagrań spotkali się na razie z członkami kluczewskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy AK, ale planują odwiedzić także kolejnych świadków historii.

Nagrania relacji i świadectw osób, które pamiętają czasy totalitaryzmów – niemieckiego i sowieckiego, a także realia powojennego systemu komunistycznego, będą tworzyć zbiór w ramach projektu „Świadkowie Epoki”. Filmy są już udostępniane w internecie na kanale YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCwJJZ385JQqrxCnMGJaE08g. O swoich przeżyciach opowiadają tam żołnierze, cywile, więźniowie polityczni, obozów koncentracyjnych, pracy przymusowej i łagrów.

instytut pileckiego 2019 3

Instytut nadal poszukuje osób, których relacje mogłyby wzbogacić archiwum „Świadków Epoki”. Placówka ma swoją siedzibę w Warszawie. Kontakt telefoniczny pod numerem 22 182 24 00, e-mail kontakt@instytutpileckiego.pl lub przez formularz na stronie internetowej www.instytutpileckiego.pl

UG Klucze

instytut pileckiego 2019 1

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze