Olkusz

11 marca w Podziemnym Olkuszu świętowaliśmy Dzień Kobiet. Akurat w desperackim porywie wróciła zima, lecz nawet zamieć śnieżna nie przeszkodziła paniom w odwiedzaniu budynku dawnego starostwa. Śnieg nieco pokrzyżował plany, bo impreza miała odbyć się na dziedzińcu, ale Podziemny Olkusz dysponuje tyloma pięknymi salami, że po prostu uroczystość przeniesiono do wnętrza.

Na gości czekały przeróżne stoiska. Przepiękne rękodzieła w niezwykle bogatym wyborze. Biżuteria artystyczna. Biżuteria ze stali. Wyroby kowalstwa artystycznego w wykonaniu Łukasza Maływida-Żaka, obok których po prostu nie da się przejść obojętnie. Stoisko z kosmetykami i stoisko z perfumami, które rzucały się nie tylko w nos, ale i w oczy z powodu misternie wykonanych opakowań. Stoisko z polskimi winami, serami i miodem, czyli przysmakami, które można było degustować. Gospodarze zadbali też o słodki poczęstunek.

Ucztą dla duszy był minirecital Rozalii Dessauer, wybitnie utalentowanej młodej artystki, absolwentki olkuskiej szkoły muzycznej, Ogniska Muzycznego DodiArt, z Pracowni Muzycznej Pozytywka, a przede wszystkim laureatki wielu konkursów i festiwali.

Rozalię Dessauer będziemy mieli przyjemność gościć ponownie podczas jubileuszu 15-lecia Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Występ Rozalii zapowiedziała Kierownik Podziemnego Olkusz Beata Odrzywolska-Kokoszka, a w obchodach Dnia Kobiet uczestniczył również Dyrektor MOK Michał Mączka.

MOK Olkusz0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze