Bolesław

Rozpoczyna się poetycka wiosna: już po raz 45. Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu organizuje Ogólnopolski Konkurs Literacki Bolesławska Wiosna Poetycka 2023. Twórcy mogą zgłaszać swoje utwory do 15 maja.

Obowiązują dwie kategorie wiekowe: do 18 lat oraz dorośli. Zgodnie z regulaminem, każdy z uczestników może złożyć jedną pracę w dwóch egzemplarzach maszynopisu (opatrzoną godłem – pseudonimem, nie znakiem graficznym) nigdzie dotychczas niepublikowaną ani nienagradzaną w innych konkursach. Do pracy należy dołączyć wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia. Imię i nazwisko, wiek oraz adres autora nadesłanych utworów należy umieścić w osobnej kopercie, opatrzonej takim samym godłem jak prace konkursowe.

„Poetyckie konkursy to już nasza tradycja. Cieszą się niesłabnącą popularnością. Każdego roku wpływa kilkadziesiąt utworów. W tym konkursie nie narzucamy tematów, bo każdemu co innego w duszy gra” – mówi dyrektor Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu Barbara Rzońca.

Prace konkursowe należy nadsyłać na adres: Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu, ul. Główna 55, 32-329 Bolesław lub na adres mailowy: ck@gminaboleslaw.pl. Wszelkie informacje dotyczące konkursu można uzyskać pod numerem telefonu (032) 6424 073 

O tym, kto zwyciężył, dowiemy się 25 maja o godzinie 17:00 w Dworze w Bolesławiu. Wówczas laureatom zostaną także wręczone nagrody.

fot. CK Bolesław

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze