mok eko plast 2014 fot1

Nazwa użyta w tytule oznacza konkurs. Konkurs plastyczny. Dlaczego wart jest uwagi? Z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze jednym z jego głównych celów jest zainteresowanie dzieci i młodzieży szkolnej problematyką środowiska naturalnego. Po drugie prace uczestników Eko-Plast powstają w siedzibie organizatora, czyli Miejskiego Ośrodka Kultury, pod okiem instruktorów. Nie ma zatem wątpliwości, co do autorstwa rysunków. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się 8 kwietnia.
Eko-Plast, jak co roku, przebiegał w dwóch turach. O godzinie 9.00 do rywalizacji przystąpili najmłodsi ze szkół podstawowych, a o 12.30 gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Każda z olkuskich placówek oświatowych mogła zgłosić do udziału w konkursie nie więcej niż czterech uczestników. Tradycyjnie najliczniej, bo przez 60 uczniów, reprezentowane były „podstawówki”. Zadany przez organizatora temat ich prac brzmiał „Woda – źródło życia”. 26 gimnazjalistów i uczniów szkół średnich otrzymało zadanie przedstawienia swych wyobrażeń o wnętrzu Ziemi. Wszyscy tworzyli w technice pasteli.
 
Gdy zakończyli swe prace do oceny przystąpiło jury w składzie: Beata Soboń – artystka plastyk, kierownik Działu Artystycznego i instruktor MOK, Wioletta Sarota–Stach – artystka plastyk i instruktor MOK, Kinga Grela – inspektor Wydziału Ochrony Środowiska i Terenów Rolnych Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Po analizie 86 prac jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
 
w kategorii szkół podstawowych:
klasy I–III
I nagrody – Patrycja Stach z SP w Zedermanie i Wiktoria Maj z SP nr 1 w Olkuszu,
II nagroda – Aleksandra Wyrostek z SP nr 5 w Olkuszu,
III nagroda – Jan Probierz z SP nr 5 w Olkuszu,
wyróżnienia: Kaja Bugaj z SP nr 4 w Olkuszu, Emilia Rogal z SP w Braciejówce, Oliwia Sioła z SP w Osieku, Helena Gałka z SP w Sienicznie, Julia Piasny z SP nr 1 w Olkuszu, Magda Czarnota z SP w Zawadzie i Karolina Łydka z Świetlicy MOK w Żuradzie,
 
klasy IV–VI
I nagrody – Julia Zub z SP nr 6 w Olkuszu i Katarzyna Tomsia z SP nr 4 w Olkuszu,
II nagroda – Natalia Czapla z SP nr 4 w Olkuszu,
III nagrody – Alicja Chrost z SP nr 6 w Olkuszu i Katarzyna Jochymek z SP nr 1 w Olkuszu,
wyróżnienia – Natalia Pandel z SP w Braciejówce, Karolina Dutkiewicz z SP nr 3 w Olkuszu, Przemysław Wrona z SP nr 9 w Olkuszu, Alicja Waliłko z SP w Kosmolowie, Wiktoria Kras z SP nr 10 w Olkuszu, Patrycja Goc z SP w Żuradzie, Natalia Jamróg z SP nr 2 w Olkuszu i Gabriela Kłapcińska z SP nr 6 w Olkuszu,
 
w kategorii gimnazjów:
I nagroda – Karolina Porębska z Gimnazjum nr 2 w Olkuszu,
II nagrody – Adriana Bierlet z Gimnazjum nr 4 w Olkuszu i Maria Gęgotek z Gimnazjum nr 4 w Olkuszu,
III nagrody – Karolina Kocjan z Gimnazjum nr 3 w Olkuszu i Aleksandra Kucia z Gimnazjum nr 4 w Olkuszu,
wyróżnienia – Dominika Kulig z Gimnazjum nr 2 i Olga Kubik z Gimnazjum nr 1,
 
w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
I nagroda – Aleksandra Sioła z ZS nr 1 w Olkuszu,
II nagrody – Katarzyna Żyszczyńska i Wiktoria Bugaj z I LO w Olkuszu,
III nagroda – Inez Jamroś z ZS nr 3 w Olkuszu.
 
Organizatorem Eko-Plast jest Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Wsparcia finansowego udziela rokrocznie Wydział Ochrony Środowiska i Terenów Rolnych UMiG w Olkuszu. Z ramienia organizatora nad całością konkursu czuwały Beata Nowak i Beata Soboń. Wernisaż wystawy i wręczenie nagród laureatom odbędzie się 28 kwietnia 2014 r. o godz. 14.00 w MOK i będzie połączony z wręczeniem nagród i występami laureatów Form Muzycznych Powiatowego Festiwalu Kultury.

Tekst: MOK Olkusz

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o