idol msc1

Pod takim hasłem w lutym, w olkuskiej Bibliotece zorganizowane zostały zajęcia w ramach ogólnopolskiego konkursu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwa Widnokrąg. Wzięli w nich udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Olkuszu. Uczestnicy zajęć brali udział w kreatywnych warsztatach inspirowanych książką „Idol. Maria Skłodowska-Curie” Justyny Styszyńskiej. W czasie prezentacji multimedialnej dowiedzieli się m.in. kim była Maria Skłodowska-Curie, w jaki sposób dokonała przełomowych odkryć oraz jakie nagrody otrzymała za swe badania. Dzieci poznały też wyposażenie laboratorium państwa Curie.

idol msc2

Młodzi naukowcy wzięli też udział w pokazie ciekawych eksperymentów chemicznych i fizycznych. Samopompujący się balon, wybuchający wulkan, ciecz nienewtonowska, magiczny atrament – to tylko niektóre z doświadczeń, które młodzi eksperymentatorzy z powodzeniem mogą wykonać w domu!

Uczniowie wykonali też plakaty, które mają zachęcić ich kolegów do odkrywania tajemnic otaczającego nas świata.
Dziękujemy uczniom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Olkuszu za udział w pasjonujących zajęciach i zapraszamy do Biblioteki!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
matołek Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
matołek
matołek

😀 😆