nocwbibl16

Dnia 20 maja 2016 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu zorganizowana została NOC W BIBLIOTECE pod hasłem „Czarodziejskie baśnie”. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy w Olkuszu . 

Wydarzenie zorganizowane zostało przez olkuską Bibliotekę oraz Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „KLUCZ” w ramach zadania „Działania czytelniczo-teatralne Olkusza”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „Promocja literatury i czytelnictwa: Partnerstwo publiczno-społeczne”. W imprezie zorganizowanej w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom wzięli udział najaktywniejsi czytelnicy olkuskiej Biblioteki w wieku od 8 do 10 lat. 

 

Zajęcia poprzedzone były warsztatami teatralnymi prowadzonymi przez aktorów z krakowskiego Teatr TAK. Uczestnicy Nocy w Bibliotece brali też udział w animacjach inspirowanych m.in. baśniami rosyjskimi. Dzieci wzięły również udział w grach i zabawach integracyjnych, przygotowanych przez pracowników olkuskiej Biblioteki, połączonych z głośnym czytaniem nowości wydawniczych z literatury dziecięcej i młodzieżowej.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy NOCY W BIBLIOTECE otrzymali pamiątkowe dyplomy, drobne upominki z logo projektu oraz nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o