1

Miniony weekend upłynął pod znakiem doskonałej zabawy w Silver Parku. Dopisała pogoda i mieszkańcy – park był pełen ludzi. Na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez organizatorów tego wydarzenia.

 

2

Podczas Silver Games w skateplazie – Ogólnopolskich Zawodach BMX i Eliminacjach Mistrzostw Polski w Deskorolce – zmierzyli się wielbiciele tych dyscyplin sportowych. Widowiskowe popisy chętnie obserwowali zgromadzeni w parku mieszkańcy i przybyli z całego regionu goście. Zwycięzcom wręczono nagrody rzeczowe oraz statuetki i medale. Gratulacje złożyli burmistrz Roman Piaśnik, zastępca burmistrza Bożena Krok oraz Dariusz Murawski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

3

Prawdziwą furorę wśród olkuskiej młodzieży zrobił Festiwal Kolorów, podczas którego wszyscy chętni zanurzyli się w kolorowej chmurze. Czas umiliły koncerty, pyszne jedzenie, animacje dla dzieci, występ karateków i wiele innych. Wszyscy obecni na imprezie plenerowej mieli możliwość wzięcia udziału w akcji „Bądź widoczny, daj się zauważyć”, zorganizowanej przez SpottedOlkusz.pl z partnerami. Festiwal Kolorów odbył się pod hasłem „Dajemy czadu bez dopalaczy”. Między koncertami młodzi usłyszeli opowiedziane raperskim slangiem historie przestrzegające przed korzystaniem z używek. Na imprezie pojawiła się także fundacja DKMS, która zajmuje się poszukiwaniem dawców szpiku.

5

Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Miasta i Gminy Olkusz, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury oraz Spotted Olkusz.

UMiG Olkusz

4

6

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Janusz
Janusz
4 lat temu

W zasadzie to gówno było parę szczyli ubabranych farba o tyle reszta to syf

Młody
Młody
4 lat temu

[quote name=”uczestnik”][quote name=”Młody”]”Czy proszek może być szkodliwy dla uczestników Festiwalu Kolorów? Tak przypuszcza dr inż. Rafał Jasiński. Złożył w tej sprawie pismo w delegaturze Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Naukowiec zwraca uwagę, że proszek ma nieznany skład chemiczny.
– Często do tworzenia kolorów używa się tlenków metali – tłumaczy. – Te mogą być niebezpieczne dla zdrowia, bowiem odkładają się w organizmie człowieka. W proszku mogą się także znajdować związki mutagenne i kancerogenne, wywołujące raka.”[/quote]
„Kolory Holi są nietoksyczne i bezpieczne dla zdrowia, co potwierdzają wszelkie wymagane w Unii Europejskiej certyfikaty. Mogą być one używane podczas imprez masowych oraz wszelkich innych inicjatyw artystycznych i rozrywkowych.”[/quote]

Oddychanie w takiej chmurze pyłu nie może być obojętne dla zdrowia tych dzieciaków …

uczestnik
uczestnik
4 lat temu

[quote name=”Młody”]”Czy proszek może być szkodliwy dla uczestników Festiwalu Kolorów? Tak przypuszcza dr inż. Rafał Jasiński. Złożył w tej sprawie pismo w delegaturze Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Naukowiec zwraca uwagę, że proszek ma nieznany skład chemiczny.
– Często do tworzenia kolorów używa się tlenków metali – tłumaczy. – Te mogą być niebezpieczne dla zdrowia, bowiem odkładają się w organizmie człowieka. W proszku mogą się także znajdować związki mutagenne i kancerogenne, wywołujące raka.”[/quote]
„Kolory Holi są nietoksyczne i bezpieczne dla zdrowia, co potwierdzają wszelkie wymagane w Unii Europejskiej certyfikaty. Mogą być one używane podczas imprez masowych oraz wszelkich innych inicjatyw artystycznych i rozrywkowych.”

Młody
Młody
4 lat temu

„Czy proszek może być szkodliwy dla uczestników Festiwalu Kolorów? Tak przypuszcza dr inż. Rafał Jasiński. Złożył w tej sprawie pismo w delegaturze Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Naukowiec zwraca uwagę, że proszek ma nieznany skład chemiczny.
– Często do tworzenia kolorów używa się tlenków metali – tłumaczy. – Te mogą być niebezpieczne dla zdrowia, bowiem odkładają się w organizmie człowieka. W proszku mogą się także znajdować związki mutagenne i kancerogenne, wywołujące raka.”

Olkuszanin123
Olkuszanin123
4 lat temu

A czemu wśród gości/uczestników nie ma rannego przepraszam radnego powiatu łukasza i rannego gminy michała z opcji politycznej dobra zmiana. Czyżby byli tylko tam gdzie można coś skorzystać dla siebie czytaj władza/dobra posada? Panowie wy się chyba wstydzicie Olkusza BA!!! olkuskich dzieci i olkuskiej młodzieży. Albo może nie lubicie dzieci i młodzieży. Zresztą jaki ojciec chrzestny jacek takie chrześniaki.

Super
Super
4 lat temu

W życiu nie widziałem czegoś podobnego. Te dzieciaki kolorowe wyglądały obłędnie. Świetna inicjatywa!

Rychu
Rychu
4 lat temu

Uuuuu , a Romano na bike’u nie poszalał ??? 😆
Czuję niedosyt