Klucze

W ramach „Bezpieczna droga do szkoły” i akcji „Odblaskowa szkoła” przy współpracy Policjantów z Komisariatu Policji w Kluczach i WRD KPP w Olkuszu w dniu  22 października 2021 r.  na parkingu przed Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Kluczach, przeprowadzono działania prewencyjne. Wyrywkowe kontrole pojazdów osobowych, którymi są przewożeni uczniowie, miały na celu ocenę prawidłowego przewożenia dzieci w fotelikach, a także w zakresie bezpiecznego parkowania pojazdów i wysiadania uczniów  z samochodów. O tej porze jest bardzo duże natężenie pojazdów z uwagi na rozpoczynające się lekcje.

Wyniki kontroli są bardzo zadowalające, rodzice bardzo odpowiedzialnie podchodzą do bezpieczeństwa swoich dzieci. Pamiętają o przewożeniu swoich pociech w  fotelikach, jak również pasach bezpieczeństwa. Niestety dużo nieprawidłowości zauważono podczas parkowania i wysiadania uczniów z pojazdów. Odbywało się to, nie na miejscach parkingowych, a w dowolnie wybranym miejscu. Duży ruch samochodów i wysiadające dzieci stwarzały wiele niebezpiecznych sytuacji.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kluczach proszą wszystkich rodziców o prawidłowe parkowanie samochodów w takich miejscach, które będą bezpieczne dla wysiadających z nich dzieci.

 Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Szkoła Podstawowa w Kluczach

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze