wypadek chelm

Pracowity weekend mieli olkuscy strażacy, policjanci i służby medyczne. W ciągu trzech dni doszło do kilku poważnych wypadków drogowych. Wśród poszkodowanych są zarówno piesi, jak również  podróżujący samochodami. Jak się okazuje, serie wypadków nie zawsze są spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – w tym śniegiem i mgłą. Słoneczna pogoda i sucha jezdnia obniżają czujność kierowców, a wtedy nie trudno o wypadek. Rozwagi nie wykazują często też piesi, przechodząc w niedozwolonym miejscu.

Czarna seria rozpoczęła się w czwartek wieczorem. 45-letni mężczyzna, który przechodził w niedozwolonym miejscu przez drogę krajową nr 94, w okolicach skrzyżowania z Rabsztyńską,  został potrącony przez jadący z naprzeciwka samochód osobowy. Dzień później, również na krajówce, ale tym razem na przejściu dla pieszych w okolicach ulicy Szkolnej, jadący w stronę Krakowa vw caddy mieszkaniec Andrespola potrącił olkuszanina, którego z licznymi złamaniami przewieziono do szpitala. Kierowca samochodu był trzeźwy, ale nie jest jeszcze jasne, z czyjej winy doszło do wypadku, dlatego w olkuskiej komendzie toczy się postępowanie w tej sprawie. Z kolej w sobotę w godzinach porannych doszło do potrącenia w Osieku. Poszkodowana to 86-letnia mieszkanka tej miejscowości. W wyniku zdarzenia doznała złamania nogi i została oddana pod opiekę lekarzy z olkuskiego szpitala.

Poważny wypadek z udziałem dwóch samochodów osobowych miał miejsce w sobotę w Chełmie (gmina Wolbrom). – Kierujący samochodem marki mitsubishi, włączając się do ruchu, zderzył się z vw polo. Kierujący polo zjechał do rowu i uderzył w siatkę ogrodzeniową boiska szkolnego. Z kolei drugi pojazd uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierujący vw mieszkaniec Lgoty Wolbromskiej, z uwagi na uraz kręgosłupa i ogólne obrażenia, został przewieziony przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Krakowie. Trwa policyjne dochodzenie w sprawie tego wypadku – poinformowała nadkom. Agnieszka Fryben, oficer prasowy olkuskiej KPP.

Dzień wcześniej ratownicy pomogli mieszkańce Kajetanowa, która w piątek wieczorem jechała przez Zabagnie. Chcąc uniknąć potrącania idącego środkiem jezdni nietrzeźwego mężczyzny, zjechała do przydrożnego rowu i dachowała. Z ogólnymi obrażeniami została zabrana do szpitala w Olkuszu.

Również w miniony weekend doszło do wypadku, któremu poświęcamy osobny tekst: http://przeglad.olkuski.pl/index.php/aktualnosci/kategorie-aktualnosci/pod-paragrafem/9283-to-nie-by-crash-test

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze