tenis dzien dziecka 2015 1

Ponad 60 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jaroszowcu oraz 9 par i kilkunastu zawodników indywidualnych z Uczniowskiego Ludowego Klubu Tenisa Stołowego w Jaroszowcu wzięło udział w Festiwalu Tenisa Stołowego, który odbył się z okazji „Międzynarodowego Dnia Dziecka”. Wydarzenie zorganizowali ULKTS i dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Jaroszowcu. Impreza organizowana była przy wsparciu finansowym Gminy Klucze.
 
Jak informuje Barbara Swędzioł, prezes ULKTS, w pierwszym dniu festiwalu, 1 czerwca, młodsze dzieci (pierwszo- i drugoklasiści) uczestniczyły w tenisowych konkursach sprawnościowych, takich jak podbijanie piłeczki tenisowej. Natomiast ich starsi koledzy i koleżanki (uczniowie klas III-VI) rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych mistrzostwach szkoły w tenisie.
Drugi dzień festiwalu tenisa zgromadził zawodników jaroszowieckiego klubu. Tenisiści zmierzyli się w grze pojedynczej (w kategoriach mężczyzn/chłopców i kobiet/dziewcząt), a także w deblu, gdzie pary utworzyli rodzice z dziećmi.

tenis dzien dziecka 2015 2

Ogółem w turnieju udział wzięło 86 osób, w tym 37 dziewcząt i kobiet. We wręczaniu nagród wzieli udział reprezentanci samorządu Gminy Klucze – Sekretarz Gminy Klucze Daniel Hickiewcz oraz Radny Gminy Marcin Grojec.
Gościem specjalnym festiwalu była Justyna Stanek, wicemistrzyni Polski Młodziczek z 1999 r., absolwentka Szkoły Podstawowej w Jaroszowcu i wychowanka ULKTS Jaroszowiec, która rozegrała towarzyski mecz z aktualną mistrzynią klubu Ewą Filiczak.

Rafał Jaworski UG Klucze

tenis dzien dziecka 2015 3

tenis dzien dziecka 2015 9

tenis dzien dziecka 2015 10

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o