W środowe popołudnie 19 czerwca mieszkańcy Osiedla Młodych jak co roku tłumnie przybyli na Szkolny Festyn „Dziesiątki”. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Bezpieczna Rodzina”. W części oficjalnej Pani Dyrektor Barbara Piekarz powitała uczniów wraz z całymi rodzinami oraz zaproszonych gości. Najważniejszym punktem tej części było uroczyste otwarcie „Ogrodu Zabaw”. Wstęgę przecięli główni koordynatorzy projektu rodzice Pani Anna Szymczyk, Pan Mariusz Maślanka, Dyrektor Szkoły Pani Barbara Piekarz oraz zaproszeni goście. Ogród powstał w ramach projektu Fundacji Biura Inicjatyw Społecznych w Krakowie oraz Fundacji Polsko – Szwajcarskiej, stanowił piękną oprawę plastyczną całego Festynu.

Nie powstałby on gdyby nie ogromne zaangażowanie rodziców i mieszkańców Osiedla Młodych. Przez kilka sobót poświęcali oni swój cenny, prywatny czas oraz sprzęt, aby bezinteresownie pomóc w jego budowie. W śród najbardziej aktywnych rodziców należy wymienić : Pawła Węgrzyna, Roberta Stopę, Sebastiana Szymczyka, Elżbietę i Rafała Lis, Annę Wąs, Dorotę Włodarczyk, Barbarę Kras, Piotra Romana, Ireneusza Śmigielskiego, Marcina Kucharka, Marcina Porębskiego, Grzegorza Lipińskiego, Zbigniewa Boronia, Katarzynę Lasyk, Agnieszkę i Mariusza Sadowskich, Magdalenę Krakowiak, Monikę Gomułkę, Joannę Sorbian, Beatę Leszek, Krzysztofa Stolarczyka, Wojciecha Tyraę, Dariusza Bajora oraz naszego absolwenta Michała Maślankę, jak również Zofię Fidyk, Alę Szotek, Edwarda Gałkę, Krystynę Banyś, Helenę Wysmułek, Bronisławę Durbas, Dorotę Gołdyn.

 

Powstanie ogrodu przyczyniło się do uatrakcyjnienia otoczenia Szkoły Podstawowej nr 10 dla uczniów oraz mieszkańców Osiedla Młodych, którzy zyskali nowe miejsce do zabaw i spędzania wolnego czasu. Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne naszych uczniów oraz zaprzyjaźnionych przedszkolaków z Przedszkola nr 10. Były one dużą atrakcją oraz radością dla wszystkich uczestników Festynu. Podczas Festynu ogłoszono wyniki dwóch konkursów: ,, Bezpieczna Rodzina na drodze’’ oraz organizowanego przez gospodarzy ,, W Świecie baśni Andersena’’. Dzieci otrzymały dyplomy a prace plastyczne można było obejrzeć na zorganizowanej wystawie.

Na scenie pojawili się również dorośli. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” do wspólnego czytania zostali zaproszeni goście i rodzice uczniów. Zmierzyli się oni z wierszem Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Jak na każdym Festynie nie mogło zabraknąć konkurencji sportowych. W zabawach sprawnościowych przygotowanych przez Pana Pawła Żuchowicza uczestniczyły całe rodziny. Było dużo śmiechu i świetnej zabawy. W trakcie Festynu dzieci wraz z rodzicami wzięli udział w rodzinnym malowaniu kolorowymi kredami. Temat pracy – to oczywiście „Ogród”. Jedną z wielu atrakcji był dmuchany  zamek, do którego ustawiała się długa kolejka. Podczas festynu posilano się kiełbaską na gorąco, watą cukrową i popcornem, a na spragnionych czekały stoiska z napojami. Zabawa przy muzyce prowadzona przez Pana Grzegorza Kubonia i piękna słoneczna pogoda towarzyszyły uczestnikom przez cały czas.

Tekst nadesłany przez SP 10 w Olkuszu

ogrod zabaw6

ogrod zabaw5

ogrod zabaw4

ogrod zabaw3

ogrod zabaw2

ogrod zabaw1

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze