festyna pakuska2014 2

W ostatnią sobotę dzieci wraz z rodzicami witali Dzień Dziecka na osiedlu „Pakuska”. Organizatorem festynu  był Zarząd osiedla Pakuska we współudziale z Urzędem Miasta i Gminy Olkuszu i Miejskim Ośrodkiem Kultury i Olkuską Spółdzielnią Mieszkaniową . Zabawę, jak co roku, otworzył przewodniczący zarządu osiedla i radny miejski Artur Rosołek. Impreza osiedlowa zgromadziła wielu uczestników.
Na  plac zabaw dla dzieci przybyły całe rodziny, aby uczestniczyć w zabawie z okazji Dnia Dziecka. Rodzice dopingowali swoje dzieci, czynnie biorące udział w przygotowanych konkursach i zabawach. Choć kapryśna pogoda trochę przeszkadzała, program był świetnie przygotowany i  prowadzony przez uczniów Zespołu Szkół nr 4 pod kierunkiem radnego osiedla Jarosława Gałki. Przeprowadzono między innymi następujące konkurencje: rzut piłką do kosza, hula hop itp. Organizator festynu i sponsorzy  przygotowali atrakcyjne nagrody dla zwycięzców i pozostałych uczestników konkursów i zabaw. Dzieci mogły pozjeżdżać na pompowanym zamku ufundowanym przez SKOK Jaworzno, ponadto odbyło się także dla chętnych malowanie twarzy wykonywane przez uczennice klas fryzjerskich z Zespołu Szkół nr 4. Zabawę urozmaicił występ solistów z Miejskiego Ośrodka Kultury i zespół Melorytm Zenith Bend.

Od kilku lat dużą atrakcją jest udział straży pożarnej w festynie. Dzieci mogły zasiąść za kierownicą wozu bojowego i zapoznać się z wyposażeniem ppoż. samochodu i zrobić sobie zdjęcie, – podkreśla przewodniczący zarządu osiedla Artur Rosołek, a kończąc festyn podziękował dzieciom za dobrą zabawę i życzył udanych wakacji. 

Zarząd osiedla Pakuska

festyna pakuska2014

festyna pakuska2014 1

festyna pakuska2014 3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
bez urazy
bez urazy
9 lat temu

Na Pomorzanach był Festyn Prorodzinny dużo lepiej zorganizowany i bardzo porządne nagrody.