Wszystkie szkoły powiatu olkuskiego wypełniły się w poniedziałek kilkoma tysiącami uczniów, którzy po ponad dwumiesięcznej labie, rozpoczynają nowy rok szkolny. Gospodarzem gminnej uroczystej inauguracji roku szkolnego 2012/2013 w gminie Olkusz była Szkoła Podstawowa w Kosmolowie im. Marii Konopnickiej i to jej uczniom towarzyszył obiektyw „Przeglądu Olkuskiego”.

 

Uczniom i nauczycielom szkoły towarzyszyli przedstawiciele samorządowi i dyrektorzy szkół z gminy Olkusz. Uczniowie pod opieką swoich nauczycieli zaprezentowali specjalnie na tę okazję przygotowany występ artystyczny. Wypoczęci i gotowi do podjęcia kolejnych uczniowskich wyzwań uczniowie z Kosmolowa rozpoczynają naukę w doskonałych humorach, bo właśnie został oddany do użytku nowy plac zabaw. Kosztującą ponad 248 tysięcy złotych inwestycję zrealizowała gmina Olkusz. Projekt placu zabaw zapewniła Lokalna Grupa Działania Dla Obszarów Wiejskich Gminy Olkusz, natomiast wykonawcą tej inwestycji była olkuska firma Archibud Michał Curyło. Dzieci i młodzież z tej szkoły będą spędzać wolny czas na bezpiecznych i nowoczesnych urządzeniach, wśród których znalazły się huśtawki, karuzele, wieża wielozadaniowa i inne. Zostały one umieszczone na specjalnej nawierzchni, która amortyzuje ewentualne upadki i chroni przed urazami. Całość placu została ogrodzona, a prowadzi do niej nowy, brukowy chodnik. – Jest to wspaniały prezent dla naszych podopiecznych. Będą mogli w interesujący, a co najważniejsze, w bezpieczny sposób odpoczywać po zajęciach lekcyjnych – mówi Barbara Adamuszek, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Kosmolowie.

W olkuskich szkołach podstawowych i gimnazjalnych uczy się obecnie 3 894 uczniów. 421 z nich rozpoczęło właśnie edukację w pierwszych klasach podstawówek a 425 w gimnazjach. 1 285 dzieci uczęszcza do olkuskich przedszkoli. Wiedzę zdobywają dzięki 746 nauczycielom, pracownikom administracji i pracownikom obsługi.

W 10 szkołach ponadgimnazjalnych powiatu olkuskiego w tym roku będzie uczyło się 4 413 uczniów, z czego w klasach pierwszych jest aktualnie 1 229 osób. Uczyć ich będzie pokaźne grono 377 nauczycieli. Pierwszy raz nowy rok szkolny rozpoczyna się bez Zespołu Szkół w Trzyciążu, który został zlikwidowany.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:33175}{joomplu:33150}{joomplu:33203}{joomplu:33165}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
iwona matka
iwona matka
10 lat temu

[quote name=”Elka”]A co się stało z dotychczasowym placem zabaw, urządzonym przy Szkole w Kosmolowie kilka lat temu, na okoliczność organizowanych dożynek????[/quote]
A co się stanie z nowo wybudowanym placem, jak za np. trzy lata zorganizujemy w szkole w Kosmolowie dożynki albo inaugurację roku szkolnego? Gmina znowu zbuduje nowy plac zabaw? Czy w Olkuszu już nie ma takich potrzeb w przedszkolach? Wydaje mi się, że takie potrzeby są ogromne!

Ania
Ania
10 lat temu

Kopernik masz racje taki właśnie jest w instytucji „szkolnej”przy ul. Górniczej. Będą się uczyć ???

kopernik
kopernik
10 lat temu

To że uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego nastąpiło ,to ceremonia która powinna zostawić trwały pozytywny ślad w każdym uczniu! Takie ceremonie winny być ”głośno zaznaczone”jak i treści zawarte w tych ceremoniach.NIE OMIJAJĄC tematów Cicho Przemilczanych i skrycie wprowadzanych w życie uczniów i ich edukacji, a raczej dokonań pustki w ich umysłach które winny chłonąć wiedzę w nowym roku szkolnym,a zgotowane to zostało przez Olkuskie władze. a przykładem tego jest :1/tworzenie klas z dużą ilością uczniów nawet ponad 30tu.Pytam jak nawet wspaniały nauczyciel,ze wspaniałym przygotowaniem pedagogicznym i zaangażowaniem potrafi dotrzeć do ucznia z wiedzą!,nauczanie to nie czytanie referatów!trzeba tu zaznaczyć, że 1en uczeń wymaga mniej a 2gi więcej czasu nauczania.10min.zajmuje sprawdzenie obecności.Takie warunki naucza to produkcja niedouczonych Fachowców.To znowu dobro naszych peowskich dobroczyńców.A kasa i tak pójdzie w inwestycje oczywiście nietrafione z nie naszych win

Elka
Elka
10 lat temu

A co się stało z dotychczasowym placem zabaw, urządzonym przy Szkole w Kosmolowie kilka lat temu, na okoliczność organizowanych dożynek????

POETYK II
POETYK II
10 lat temu

A gdzie jest pan Piaśnik, ten niemal na wszystkich tego typu uroczystościach bywa, by wystąpić i coś głupiego bez składu, ladu i sensu powiedzieć. Jeżeli sam doszedł do wniosku bez niczyjej pomocy, że sobie najwyrażniej sobie nie radzi to jest to dla niego wielki plus jak na przyszłego burmistrza.

Apostata
Apostata
10 lat temu

🙂