canon_086

20 stycznia 2012 roku w Szkole Podstawowej w Kosmolowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Zebranych przywitała i złożyła serdecznie życzenia dyrektora Barbara Adamuszek oraz radna Małgorzata Bień. Uczniowie klasy I-III oraz dzieci z oddziału „0” zaprezentowali ciekawy program artystyczny pod tytułem: „Jak to z babcią i dziadkiem było …”.

Zaproszeni goście (ok. 100 osób) mogli się przenieść w świat swojego dzieciństwa i młodości w inscenizowanych scenkach. Były sceny „Babcia małym dzieckiem”, „Przedszkolak”, „Uczeń”, „Pierwsza Miłość”, „Na zabawie” i „Ślub” . Do  poszczególnych ujęć wykorzystanocanon_061 utwory muzyczne, np. kołysankę „Był sobie król” , przebój Czerwonych Gitar „Tak bardzo się starałem” czy ,,Marsz Mendelsona”. Tutaj największy aplauz zdobył wystrzał confetti podczas sceny zaślubin babci z dziadkiem .

Zachwyt wzbudziły także popisy taneczne wnuczków. Dziadkowie mogli podziwiać poloneza w wykonaniu drugoklasistów, rock and rolla odtańczyli
trzecioklasiści, acha-chę zaprezentowały przedszkolaki. Nad całością czuwały wychowawczynie klas: mgr Bogusław Byczek, mgr Joanna Knapik, mgr Grażyna Kulig i mgr Anna Rosołek. Po występach dzieci Babcie i Dziadkowie zostali poproszeni do udziału w konkursach: obierali jabłko, wbijali gwoździa czy karmili się kisielem. Zwycięzcy losowali nagrody, kręcąc Kołem Fortuny. Program artystyczny zakończono pieśniami w wykonaniu Koła Gospodyń.

Następnie wnuczkowie wręczyli zrobione przez siebie drzewka szczęścia i zachęcali do udziału w charytatywnej akcji UNICEF-u „Wszystkie kolory świata”. Wielu dziadków włączyło się w akcję, zakupując wybraną prze siebie lalkę. Na koniec Goście udali się na słodki poczęstunek zorganizowany przez Radę Rodziców, Radę Sołecką i Koło Gospodyń Wiejskich, gdzie jeszcze długo oddawano się wspomnieniom, tym razem bardziej osobistym.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze