Ochrona środowiska to ostatnimi laty temat zarówno ważny, jak i modny. Aby zadbać o czystość naszego regionu organizowano już wiele akcji sprzątania Ziemi, zbiórki zużytych baterii, puszek czy makulatury. W dobie informatyzacji przychodzi czas, aby zaangażować się w recykling takich produktów, jak tusze i tonery do drukarek czy zużyte telefony komórkowe. Firma RecyPlan, organizując akcję „Fundusze za puste tusze”, daje szansę lokalnym szkołom, przedsiębiorcom i instytucjom zdobycia dodatkowych pieniędzy przy okazji ekologicznej akcji.

Akcja ma pomóc przede wszystkim szkołom podstawowym i gimnazjalnym – poprzez kształtowanie u dzieci i młodzieży ekologicznej świadomości od najmłodszych lat. Uczniowie w zamian za zaangażowanie się w zbiórkę zużytych tuszy i tonerów do drukarek czy starych, nieużywanych już modeli telefonów komórkowych, mogą pomóc szkole, w której się uczą, i zdobyć pieniądze na własny rozwój. Środki zgromadzone podczas akcji mogą bowiem zostać przeznaczone na dowolny cel: zakup pomocy naukowych, sprzętu sportowego czy stanowić dofinansowanie do szkolnych wycieczek.
– Każdy dyrektor szkoły zapewne przyzna, że dodatkowe pieniądze dla jego placówki są potrzebne – mówi współzałożyciel RecyPlanu, Karol Filipek. – Podczas takiej akcji szkoła może zdobyć całkiem pokaźne środki, zwłaszcza przy dużym zaangażowaniu nie tylko uczniów, ale ich rodziców i nauczycieli. Dla klas, które zdobędą największą liczbę zbieranych komponentów, przewidziane są dodatkowe nagrody.
Wydaje się, że jest o co walczyć, ponieważ ceny za zużyte tonery sięgają od kilkudziesięciu groszy do nawet 20 złotych za sztukę, a znacznie więcej za telefony komórkowe. Firma pozyskuje je do ponownego użycia, a te elementy, które nie nadają się do dalszej produkcji, utylizuje. Do zbiórki może dołączyć każda firma czy placówka, która używa drukarek atramentowych i laserowych i jest w stanie w ciągu kilku miesięcy uzbierać większe ilości zużytych tuszy i tonerów. Środki uzyskane podczas zbiórki mogą również przeznaczyć na szczytny cel, i za pośrednictwem RecyPlanu przekazać je na którąś z fundacji, uzyskując tym samym odpowiedni certyfikat i status darczyńcy.
– Całą logistyką przedsięwzięcia zajmujemy się my – dodaje Bartosz Górka, współwłaściciel firmy. – Na nasz koszt odbywa się wysyłka potrzebnych do przeprowadzenia akcji plakatów czy ulotek, a także odbieramy zapełnione komponentami pojemniki. Chcemy wejść w stałą współpracę z firmami i szkołami i organizować akcję ekologiczną cyklicznie.
Zainteresowane placówki firma odsyła na swoje strony internetowe www.recyplan.pl i www.pustetusze.pl. Znaleźć tam można cennik skupu i szczegółowe informacje dotyczące zbiórki.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze