dyktando plakat

Już po raz siódmy w bolesławskim dworze odbędzie się Dyktando Regionalne „O Pióro Wójta Gminy Bolesław”. Chcesz wziąć dział w językowych potyczkach? Zgłoszenia przyjmowane są do 18. kwietnia.

Dyktando zaplanowano 25. kwietnia na godz. 16.00. Jak się zgłosić? Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie www.centrumkultury.gminaboleslaw.pl lub w siedzibie Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu (przy ul. Głównej 55). Zgłoszenia można dostarczyć osobiście do CK lub wysłać pocztą.

Dyktando będzie oceniane według zasad obowiązujących w Nowym Słowniku Ortograficznym PWN z zasadami pisowni i interpunkcji pod redakcją prof. E. Polańskiego.

Zdobywca pierwszego miejsca otrzymuje tytuł Dworskiego Mistrza Ortografii oraz nagrodę główną Wójta Gminy Bolesław. Na osoby, które zajmą drugie i trzecie miejsce czekają nagrody rzeczowe i dyplomy. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas Święta Gminy Bolesław, 25. czerwca.

Organizatorami dyktanda są Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu i Publiczne Gimnazjum im. Komisji Edukacji Narodowej w Bolesławiu. Honorowy patronat sprawuje Wójt Gminy Bolesław Krzysztof Dudziński.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o