Powiat

Już w piątek 6 stycznia w dwóch gminach naszego powiatu organizowane będą Orszaki Trzech Króli. Chętni mogą w nich uczestniczyć w Kluczach oraz Krzykawie – Małobądzu.

W Kluczach po mszy św. (odprawionej o godz. 10.00 w kościele) uczestnicy orszaku obejrzą sceny wyjścia Maryi wraz z Józefem oraz olśnienia Mędrców. Kolejne sceny zostaną odegrane na trasie orszaku: w parku („Gospoda”) oraz przy urzędzie gminy („Dwór Heroda”, „Walka dobra ze złem”). Ostatnią scenę pn.”Szopka” uczestnicy obejrzą w auli szkoły podstawowej, gdzie na wszystkich będzie czekał poczęstunek. Na orszak zapraszają: proboszcz parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Kluczach, wójt gminy Klucze, Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach.  

Z kolei w Gminie Bolesław zbiórkę uczestników zaplanowano na godzinę 13:30 przy Dworku w Krzykawce, a o godzinie 14:15, po powitaniu gości, orszak prowadzony przez grupy rekonstrukcyjne oraz klasy mundurowe ZDZ w Olkuszu wyruszy do Kościoła Polskokatolickiego w Małobądzu. W programie uroczystości zaplanowano m.in. koncert kolęd „Małemu Bacy” góralskiego zespołu „Ślebodno Nuta” (o godzinie 15:00) oraz koncert wdzięczności ukraińskiego zespołu „Polska to My” (o godzinie 16:00). O godzinie 17:00 rozpocznie się natomiast wspólne śpiewanie kolęd na parkingu kościelnym przy góralskich watrach, degustacja regionalnych potraw czy możliwość zabawy z DJ K7 Sosen Group. Organizatorem Orszaku Trzech Króli w Krzykawie – Małobądzu jest Rada Parafialna wraz z Proboszczem Parafii Polskokatolickiej w Krzykawie – Małobądzu, Koła Gospodyń Wiejskich z Krzykawy, Krzykawki, Ujkowa Nowego, Małobądza – Krze, Kuźniczki i Podlipia oraz Mini Zoo Pustelnik.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze