„Nauka jest jak niezmierzone morze, im więcej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony… – to motto, które przyświeca pracy uczniów i nauczycieli Gimnazjum nr 2 w Olkuszu. Jednym z najważniejszych zadań szkoły na tym etapie kształcenia jest nie tylko zdobywanie i poszerzanie wiedzy, ale także kształtowanie charakteru i osobowości młodych ludzi. Bardzo ważną rolę w realizacji tych zadań spełniają nauczyciele, którzy stają się często pierwszymi mentorami i mistrzami dla wkraczającego w świat gimnazjalisty. Pomagają im „odkryć w sobie orła” – poznać swoje mocne strony i możliwości, a także rozwinąć pasje oraz talenty.

W sporządzonym przez Kuratorium Oświaty Rankingu Gimnazjów z największą liczbą laureatów i finalistów, jako jedyne w powiecie znalazło się właśnie Gimnazjum nr 2 im. św. Królowej Jadwigi – uplasowaliśmy się na 25 miejscu. Do tego elitarnego grona mogliśmy dołączyć dzięki sukcesom naszych uczniów. Te zaszczytne tytuły zdobyli:
Emilia Curyło – finalistka, laureat Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego  (op. M. Nitszke); Jakub Kuś – finalista, laureat Małopolskiego Konkursu Historycznego (op. M. Paulewicz); Mikołaj Kuźniak – finalista, laureat Małopolskiego Konkursu Biologicznego (op. B. Szyguła); Jakub Kuś – finalista Małopolskiego Konkursu Geograficznego (op. A. Piątek); Zuzanna Głowacka, Katarzyna Liszka – finalistki Małopolskiego Konkursu Języka Francuskiego       (op S. Woźniczko).
Im więcej nowych rzeczy poznajemy, tym bardziej ciekawi nas świat i jego tajemnice. Nasi uczniowie wiedzą, że dzięki wytrwałej nauce mogą stać się ludźmi o szerokich horyzontach i odnieść sukces w dorosłym życiu. Ich wiedza to kapitał na przyszłość, natomiast naszym zadaniem jest odkrywanie talentów, zachęcanie gimnazjalistów do podejmowania nowych wyzwań, aby mogli w przyszłości odnosić sukcesy, poznawać siebie i świat.

My, pedagodzy cieszymy się, że nasza praca również została doceniona. Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznało Medal Komisji Naukowej pani W. Bigaj, E. Gutkowskiej-Żak, M.Paulewicz i B. Szygule. Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, dziękujemy za pracę, którą włożyli w osiągnięcie tak wysokich wyników w nauce.

Tekst: Gimnazjum nr 2 w Olkuszu
                  

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Gonia
Gonia
9 lat temu

To Gimnazjum jest najlepsze w całym Olkuszu. Chodził tam mój syn i mam nadzieję, że będzie chodził mój wnuk. Nie wyobrażam sobie, że może być zlikwidowane. To strata przede wszystkim dla młodzieży.