W ramach finałowego cyklu Grand Prix w Biegach Przełajowych, trwających od wiosny do jesieni, startowali lekkoatleci IKS-u Olkusz. Na obiektach krakowskiego AWF-u zajęli następujące lokaty na dystansie 1000 m: 2. miejsce Martyna Knapik wśród dzieci młodszych, 3. miejsce Agnieszka Cenda i 6. miejsce Anna Andrzejczyk wśród dziewcząt starszych. W kategorii chłopców starszych wygrał Dominik Zając, a kolejne dwa miejsca zajęli Paweł Węglarz i Olaf Czapla.

Wśród młodzików Nikolas Czapla był pierwszy, a Adrian Wojtacha szósty. Drugie lokaty na 3 000 m wywalczyły: juniorka młodsza Kinga Byczek i juniorka Karolina Ślęzak. W kategorii juniorów młodszych  na 4 000 m startowali: Krystian Czapla (3. miejsce), Mateusz Klich (4. miejsce) i Emanuel Wojtacha (6. miejsce). Drugi wśród juniorów był Wojciech, a szósty wśród seniorów Bartosz Karoń.